fot. pixabay.com

Powstała aplikacja „Żywy Różaniec”

Powstała aplikacja „Żywy Różaniec” przystosowana do systemu Android. Działa także na iOS – poinformowały Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce. Jak zaznaczono w komunikacie, aplikacja jest pomocą narzędziem dla wszystkich modlących się na różańcu.

Zaznaczono, że jest to cenne narzędzie dla członków Żywego Różańca, do którego w Polsce należy pod 2,5 mln osób. Wspólnoty działają prawie w każdej parafii w kraju.

W aplikacji „Żywy Różaniec” można znaleźć m.in. rozważania różańcowe, audio z dziesiątką różańca, możliwość zamówienia Mszy św., informacje do uzupełnienia o róży różańcowej, w tym na przykład skład członków róży, możliwość wpisania swojej intencji i tajemnicy na dany miesiąc, ustawienia przypomnień o modlitwie, myśli o różańcu na każdy dzień – poinformowały Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce.

Żywy Różaniec jest międzynarodowym ruchem religijnym założonym przez bł. Paulinę Jaricot. Uczestnictwo w nim polega na przynależności do tzw. róży różańcowej, czyli do grupy 20 osób, które zobowiązują się do codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka „Różańca”. Codzienny dziesiątek odmawiany jest w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach, które papież wyznacza na dany miesiąc.

Aby zainstalować aplikację „Żywy Różaniec” należy dodać ją do ekranu głównego.

„Warto też wyłączyć tłumaczenie, jeśli pojawi się taki komunikat, aby Google nie tłumaczył automatycznie słów” – wskazano w komunikacie.

Aplikacja jest przystosowana do systemu Android. Zaznaczono, że działa także na iOS, ale nie ma w tym systemie możliwości ustawienia przypomnień. Została stworzona przez PDM w Polsce we współpracy ze Stacją7.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl