fot. Shrine of Our Lady of Czestochowa, Doylestown, PA

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Amerykańskiej Częstochowy

Rodzina Radia Maryja z Kanady i Stanów Zjednoczonych pielgrzymowała dziś do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. „Radio Maryja to jeden z darów, które uczynił nam Bóg. Popierajmy dalej media, które służą szerzeniu prawdy; które są wolne od nacisków ideologicznych, prawdziwie informują i w swoich programach promują wartości chrześcijańskie” – mówił ks. bp Ignacy Dec podczas homilii.

Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w stanie Pensylwania to szczególne miejsce dla naszych rodaków mieszkających w Ameryce Północnej. To tu w Amerykańskiej Częstochowie – bije duchowe serce Polonii. Dziś do tego wyjątkowego miejsca przybyła  polonijna Rodzina Radia Maryja.

– Cieszymy się, że Państwo są razem i tworzą Rodzinę Radia Maryja – powiedział o. Zbigniew Pieńkos CSsR,  dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago.

– Cieszymy się, że tu jesteśmy. Cieszymy się, że jesteście wy. Z różnych miejsc, bo są pielgrzymi nie tylko z Pensylwanii i Florydy, ale także z Polski – podkreślił o. Jan Król CSsR.

To pielgrzymi, którzy tworzą wyjątkową wspólnotę.

– Najważniejsze, że jesteśmy razem jako jedna, wielka Boża rodzina. Rodzina wspierana orędownictwem Maryi – Naszej Ukochanej Matki – wskazał o. Marcin Ćwierz OSPPE, przeor klasztoru Ojców Paulinów w Doylestown w Pensylwanii.

Matki, która patronuje toruńskiej rozgłośni. Siłą Radia Maryja – jak mówił jej dyrektor i założyciel – jest Pan Bóg i ludzie.

– Wyobraźcie sobie, że cała Polonia i Polacy w Polsce i na świecie mówią różaniec. Wyobrażacie sobie, jaka to jest siła. Piekło padnie. Trzeba to rozszerzyć, żeby ludzie byli bardziej światli i nie dali się manipulować. Dlatego są również inne audycje obejmujące całego człowieka – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja i TV Trwam.

Dzięki Radiu Maryja tworzy się wyjątkowa wspólnota.

– Jest wspólna modlitwa różańcowa, podczas której wiemy, że słuchają nas przyjaciele w innych stanach. Później rozmawiamy, że to jest sposób, żeby się połączyć – oceniła Pani Jola, słuchaczka Radia Maryja z Nowego Yorku.

Dla Polonii toruńskie media to swoisty pomost z ojczyzną.

– Radio Maryja i TV Trwam jest dla mnie wielkim  przekazem Słowa Bożego, które bardzo mnie umacnia i pomaga żyć na emigracji. Poza tym informacje są prawdziwe, wiarygodne i obiektywne. To jest najbardziej obiektywna stacja, jaką oglądam – poinformował Pan Jacek, słuchacz Radia Maryja z Waszyngtonu.

Z Rodziną Radia Maryja modlił się dziś Andrzej Ryczek, projektant i główny architekt Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.  

– To jest forma podarunku od ojczyzny i od Boga, że można taki obiekt wykonać po latach zwykłej pracy architekta w Ameryce – wyjaśnił Andrzej Ryczek, architekt.

Centralnym punktem pielgrzymki była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Ignacy Dec. W czasie homilii podkreślał, że Kościół katolicki ciągle powtarza, że nie ma prawa do tzw. aborcji, prawa do zabijania, zwłaszcza życia niewinnego i bezbronnego. Zwracał także uwagę, że jako katolicy wobec wielu zagrożeń, jakie niesie za sobą ideologiczna wojna, mamy wiele do zrobienia.

– Jest wielką potrzebą czasu, by demaskować wszelkie ideologie i utopie, które wynikają z błędnej antropologii i zmierzają do tragedii naszych rodzin, małżeństw oraz narodu. Przypomnijmy, że wielkie  cywilizacje, potęgi państwowe i światowe upadały wtedy, gdy upadała rodzina – wyjaśnił ks. bp Ignacy Dec, biskup senior diecezji świdnickiej.

Ksiądz Biskup podkreślił także, że „Radio Maryja to jeden z darów, wielkich rzeczy, które uczynił nam Bóg”.

– Popierajmy dalej media, które służą szerzeniu prawdy; które są wolne od nacisków ideologicznych, prawdziwie informują i w swoich programach promują wartości chrześcijańskie – dodał ks. bp Ignacy Dec.

W tym roku modlitewnemu wydarzeniu towarzyszyło hasło „Z Maryją posłani w pokoju”. Nawiązuje ono  do obecnej wojny na Ukrainie i zagrożenia wojennego dla całego świata. W najbliższą sobotę pod tym samym hasłem rozpocznie się  XXXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl