Pielgrzymka do Matki Bożej Zwycięskiej

Dziś członkowie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę rozpoczną pielgrzymkę przez trzy diecezje od Sanktuarium Matki Boskiej Jazłowieckiej w Szymanowie do Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie.

Pielgrzymi wyruszą z diecezji łowickiej, przejdą przez diecezję warszawską i dotrą do diecezji warszawsko-praskiej.

Ostatniego dnia pielgrzymki, w święto Matki Boskiej Królowej Polski 3 maja o godz. 10:00 rozpocznie się Marsz Patriotów, który przejdzie głównymi ulicami Warszawy od Krzyża Traugutta  do Krzyża Katyńskiego – Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej na Pradze.

Udział w Marszu zgłosiło wiele grup rekonstrukcyjnych. Pojawią się grupy ułanów z różnych epok, a także kawaleria zmotoryzowana w postaci uczestników Rajdu Katyńskiego.

– Ruszamy od Matki Bożej Jazłowieckiej, której wspomnienie jest związane z początkiem niepodległości państwa polskiego II RP roku 19. Bitwy pod Jazłwowcem. Idziemy do Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionek. Wiąże się z tym wspomnienie wiele różnych historycznych wydarzeń, ale przede wszystkim roku 20. kiedy doszło do Cudu nad Wisłą. Idziemy przez ulice miasta, odmawiamy różaniec, Drogę Krzyżową. Idą z nami rekonstruktorzy z licznych grup konstrukcyjnych, piesi, husarzy, dragonii, kawalerzyści, liczne półki ułanów z XVII w.  – powiedział Grzegorz Senatorski z Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę..

Marsz Patriotów jest ściśle związane z ślubami narodu polskiego składanymi w najistotniejszych okresach historii Polski. Chodzi także o pobudzenie świadomości historycznej Polaków – dodaje Grzegorz Senatorski.

– Jest to w ramach akcji mającej na celu przywrócenie świąt państwowo-religijnych w naszej przestrzeni publicznej. Dlatego staramy się w dzień Matki Bolej Królowej Polski świętować tak, jak powinni to robić katolicy tzn. dziękować Bogu za naszą Matkę Bożą Królowa Polski i Jej działania w naszej ojczyźnie – dodał Grzegorz Senatorski.
plakat_marsz_patriotow_3_maja

kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl