II Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy

Diecezjalne Święto Rodziny w Jemielnicy w woj. Opolskim jest okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa.

Uroczystości rozpoczęły o godzinie 11:00 Mszą św. w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP, której przewodniczy ks. bp Andrzej Czaja, pasterz kościoła opolskiego.

– Po Mszy św. zapraszamy na skromny poczęstunek do Sióstr Służebniczek NMP. O godz. 14:00 rozpocznie się część artystyczna – III Jarmark Cysterski. O 15:30 rodziny, a także członkowie Bractwa św. Józefa będą uczestniczyć w nabożeństwie. Potem zaplanowaliśmy oprowadzenie po pięknym zabytkowym kościele w Jemielnicy oraz koncert Orkiestry Jemielnickiej – powiedział ks. Henryk Pichen, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy.

Ks. Henryk Pichen dodał, że dziś odbędzie się także zebranie ogólne członków reaktywowanego w ubiegłym roku Bractwa św. Józefa. Jego historia na tym terenie sięga XVII w.

– W tamtym czasie było to Bractwo Dobrej Śmierci. Powstało w kontekście wojny trzydziestoletniej i chorób, które panowały na Śląsku. To bractwo przetrwało do XX wieku, po czym przestało istnieć. W ubiegłym roku ks. bp erygował na nowo Bractwo Św. Józefa. Mogą do niego należeć tylko panowie. Chodzi o podkreślenie roli i godności mężczyzny w rodzinie, w oparciu o postać św. Józefa i nauczanie błogosławionego Jana Pawła II – wyjaśnił ks. Henryk Pichen.

W tym roku do Bractwa św. Józefa zostanie przyjętych blisko 100 nowych kandydatów.

RIRM

drukuj