Pielgrzymka do Matki Bożej „Królowej Podlasia”

Do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu przybędzie dziś Pielgrzymka Leśników Podlasia i ich rodzin, którzy do tego miejsca pielgrzymują już po raz drugi.

Po uformowaniu się pielgrzymki, po godz. 11 nastąpi przemarsz z Obrazem Matki Bożej Kodeńskiej na Kalwarię, gdzie sprawowana będzie Eucharystia. Jak informuje Mariusz Kiczyński, z-ca nadleśniczego Nadleśnictwa Chotyłów – podczas pielgrzymki poświęcony zostanie sztandar Nadleśnictwa Chotyłów, współorganizatora dzisiejszego spotkania.

 – W tym roku oprócz pielgrzymki mamy również poświęcenie sztandaru Nadleśnictwa Chotyłów w XX rocznicę reaktywowania nadleśnictwa. Podwoiliśmy także liczbę pątników, w stosunku do zeszłego roku. Zainteresowanie jest bardzo duże – powiedział Mariusz Kiczyński.

W programie pielgrzymki znalazł się także leśny poczęstunek, po którym pątnicy wysłuchają koncertu sygnalistów przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Lublin.

Zakończenie pielgrzymki zaplanowano na godz. 17.

Nadleśnictwo Chotyłów położone jest w północno-wschodniej części województwa lubelskiego, w powiecie Biała Podlaska. Powstało ono w 1921 roku.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl