Papież: Nie wolno siać nienawiści w imię Boże!

Nie wolno prowadzić wojny w imię Boże! – przestrzegał podczas spotkania z wiernymi na Modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież prosił o modlitwę w intencji pokoju w Iraku i Strefie Gazy.

Ojciec Święty z wielkim niepokojem obserwuje to co dzieje się w Iraku.

Niedowierzanie i przerażenie wywołują w nas wiadomości napływające z Iraku. Tysiące ludzi, a wśród nich tylu chrześcijan, jest brutalnie wyrzucanych ze swych domów, dzieci umierają z pragnienia i głodu podczas ucieczki, kobiety są porywane, ludzie giną w masakrach; Panuje wszelkiego rodzaju przemoc, przede wszystkim zniszczenia, niszczone są domy, dziedzictwo religijne, historyczne i kulturowe. Wszystko to poważnie obraża Boga i poważnie obraża ludzkość. Nie wolno siać nienawiści w imię Boże! Nie wolno prowadzić wojny w imię Boże! – apelował papież Franciszek.

Jego Świątobliwość dziękował wszystkim, którzy niosą pomoc ofiarom konfliktów. Wyraził także ufność, że znajdzie się skuteczne rozwiązanie polityczne na szczeblu międzynarodowym i lokalnym, które położy kres tym zbrodniom i przywrócić rządy prawa.

Ojciec Święty poinformował, że jutro do Iraku uda się jego osobisty wysłannik ks. kard. Fernando Filoni. Papież prosił także o modlitwę w intencji pokoju w Strefie Gazy i ofiary wirusa Ebola i za tych, którzy walczą, by go zahamować.

W czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty nawiązując do niedzielnej Ewangelii podkreślał, że to wiara daje nam poczucie bezpieczeństwa pośród niebezpieczeństw.

Wiara daje nam pewność, że Jezus jest przy nas obecny, że Jego dłoń nas chwyta, aby wybawić od niebezpieczeństw. Wszyscy jesteśmy w tej łodzi i czujemy się tam bezpieczni pomimo swoich ograniczeń i słabości. Jesteśmy bezpieczni przede wszystkim wtedy, gdy umiemy paść na kolana i adorować Jezusa, jedynego pana naszego życia – mówił papież Franciszek.

Już w najbliższą środę Jego Świątobliwość udaje się w podróż apostolską do Korei. Papież prosił o towarzyszenie mu modlitwą.

Całe przemówienie Papieża Franciszka

TV Trwam News/RIRM

drukuj