PAP/EPA

Papież: Kościół to rodzinny dom

Kościół to rodzinny dom, w którym miłujemy się wzajemnie – podkreślał dziś w czasie rozważań przed modlitwą „Anioł Pański” papież Franciszek. „Czy potrafimy kochać w rodzinach?” – pytał.

Czy jesteśmy świadkami Bożej miłości, czy też Bóg-miłość stało się pojęciem, czymś już słyszanym, co nie porusza i nie pobudza życia? – takie pytanie postawił wiernym papież Franciszek w czasie rozważań przed modlitwą „Anioł Pański”.

– Jeśli Bóg jest Miłością, to czy nasze wspólnoty dają tego świadectwo? Czy potrafią miłować? Czy potrafimy kochać w rodzinach? Czy trzymamy zawsze otwarte drzwi, czy umiemy przyjąć wszystkich, podkreślam – wszystkich, jako braci i siostry? (…). Niech Maryja pomoże nam żyć Kościołem jako domem, w którym miłujemy się nawzajem na sposób rodzinny, ku chwale Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego – mówił Ojciec Święty.

Biskup Rzymu modlił się dziś także za się za ofiary katastrofy kolejowej w Indiach, w której zginęło co najmniej 288 osób, a prawie 900 zostało rannych. Matce Bożej zawierzył ludność doświadczoną przez wojnę, zwłaszcza na Ukrainie.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl