PAP/EPA

Papież Franciszek: Wzorem Maryi Niepokalanej odpowiadajmy na dary Boga każdego dnia

Ojciec Święty Franciszek zachęcił, byśmy wzorem Maryi Niepokalanej zadziwiali się darami Boga i odpowiadali na nie z wierną szczodrością każdego dnia.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. W rozważaniu nawiązał do Ewangelii, która przedstawia scenę zwiastowania.

Ojciec Święty powiedział, że ukazane tam postawy Maryi pomagają zrozumieć jak strzegła Ona wyjątkowego daru – serca całkowicie wolnego od grzechu. Pierwsza z postaw to zadziwienie dziełami Boga – wymienił Franciszek i wskazał, że to ważne umieć docenić wartość daru Pana i dawać o tym świadectwo.

Papież zauważył też, że Maryja, dzięki codziennej wierności w dobrym, pozwoliła, aby wzrastał w niej dar Boży i uczyła się mówić Panu „tak” całym swoim życiem.

– Zadajemy więc sobie pytanie: czy wierzę, że w codziennych sytuacjach, podobnie jak na drodze duchowej, ważna jest wierność Bogu? A jeśli w to wierzę, czy znajduję czas na czytanie Ewangelii, na modlitwę, na uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie sakramentalnego przebaczenia, na jakiś konkretny gest bezinteresownej posługi? Są to te małe, decydujące wybory, aby przyjąć obecność Pana – zaznaczył papież Franciszek.   

Po odmówieniu modlitwy Ojciec Święty ogłosił, że 25 i 26 maja przyszłego roku obchodzony będzie w Rzymie po raz pierwszy Światowy Dzień Dzieci.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl