fot. twitter.com

Papież Franciszek spotkał się z ponad 200 niepełnosprawnymi i ich opiekunami

Papież Franciszek spotkał się w niedzielę wieczorem z podopiecznymi i wolontariuszami włoskiej fundacji Teraz i Po Nas, która zajmuje się osobami niepełnosprawnymi – poinformował Watykan. Wizyta nie była wcześniej zapowiadana.

Dwugodzinne spotkanie papieża z grupą ponad 200 niepełnosprawnych osób, głównie dorosłymi i ich opiekunami oraz ochotnikami, zorganizowano na terenie gospodarstwa agroturystycznego na przedmieściach Rzymu.

Celem fundacji jest zapewnienie osobom z różnymi niepełnosprawnościami integracji społecznej, kulturalnej i zawodowej oraz jak największej autonomii i opieki, także wtedy, gdy zabraknie ich najbliższych, którzy się nimi zajmują. Do tego zakresu aktywności odnosi się nazwa fundacji Teraz i Po Nas.

Na spotkaniu z papieżem Franciszkiem obecni byli także reprezentanci spółdzielni założonej przez przedstawicieli służby zdrowia i opiekunów społecznych osób, które nie są samowystarczalne.

Papież, jak podało watykańskie biuro prasowe, zapoznał się z realizowanym przez fundację i spółdzielnię projektem opieki nad osobami z ciężkimi niepełnosprawnościami.

PAP/RIRM

drukuj