Papież Franciszek otworzył Drzwi Święte

Ojciec Święty Franciszek otworzył kolejne Drzwi Święte- tym razem w bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie. Podczas Eucharystii sprawowanej w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Papież zachęcał nas, byśmy otworzyli szeroko swoje serca na radość przebaczenia.

Ojciec Święty wezwał, byśmy uczynili z naszego codziennego życia pokorne narzędzie Bożej miłości.

Jego Świątobliwość podkreślił, że Maryja jest Matką miłosierdzia i przebaczenia – uczy Kościół, że przebaczenie ofiarowane na Golgocie nie zna granic. Przebaczenie Kościoła musi być równie szerokie, jak przebaczenie Jezusa na krzyżu i Maryi u jego stóp – zaznaczył Papież.

– Dar, jakim obdarza nas Maryja dając nam Jezusa Chrystusa, to przebaczenie, które odnawia życie, które pozwala mu ponownie wypełnić wolę Boga, i które je wypełnia prawdziwym szczęściem. Ta łaska otwiera serce, aby patrzeć na przyszłość z radością człowieka żywiącego nadzieję – mówił Ojciec Święty.

Ojciec Święty powiedział też, że moc przebaczenia jest prawdziwym antidotum na smutek spowodowany przez urazy i żądzę zemsty. Wyjaśnił, że przebaczenie otwiera na radość i pogodę ducha, ponieważ uwalnia duszę od myśli o śmierci, podczas gdy urazy i żądza zemsty podżegają umysł i rozdzierają serce odbierając mu spoczynek i pokój.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl