PAP/EPA

Papież Franciszek: Nękani plotkami, ideologiami i nieustannymi rozrywkami, możemy zatracić smak ciszy. Tak bardzo, że grozi nam utrata wiary – nieprzyjęcie Słowa Boga

Słowo Boże jest ziarnem, które samo w sobie jest owocne i skuteczne, a Bóg rozrzuca je wszędzie szczodrze, bez względu na straty – mówił w niedzielę przed modlitwą „Anioł Pański” papież Franciszek.

Ojciec Święty nawiązał do czytanej w niedzielę w Ewangelii przypowieści o siewcy, który sieje ziarno na czterech różnych rodzajach gleby.

– Słowo Boże, symbolizowane przez ziarna, nie jest słowem abstrakcyjnym, ale to sam Chrystus, Słowo Ojca, który przyjął ciało w łonie Maryi. Zatem przyjęcie Słowa Bożego oznacza przyjęcie osoby Chrystusa, samego Chrystusa – tłumaczył Biskup Rzymu.

Jak mówił Papież, istnieją różne sposoby przyjmowania Słowa Bożego. Często w  dobrym przyjęciu tego Słowa przeszkadza nam rozproszenie będące wielkim zagrożeniem naszych czasów. Inne przeszkody to chwilowy entuzjazm czy też ułudy bogactwa, sukcesu, trosk światowych, które zagłuszają wzrastające ziarno.

– Nękani licznymi plotkami, wieloma ideologiami, nieustannymi możliwościami rozrywki wewnątrz i na zewnątrz domu, możemy zatracić smak ciszy, skupienia, dialogu z Panem, tak bardzo, że grozi nam utrata wiary, nieprzyjęcie Słowa Boga. Wszystko widzimy, rozproszeni wszystkim, sprawami światowymi – zaznaczył Ojciec Święty.

Słowo Boże można przyjąć także jako żyzną glebę.

– Tutaj i tylko tutaj ziarno się zakorzenia i wydaje owoce. Ziarno, które padło na tę żyzną glebę, przedstawia tych, którzy słuchają Słowa, przyjmują je, zachowują w swoich sercach i wprowadzają je w czyn w codziennym życiu – wskazał papież Franciszek.

Na zakończenie Ojciec Święty wyraził smutek z powodu przekształcenia świątyni Hagia Sophia w Stambule w meczet. Taką decyzję 9 lipca podjął prezydent Turcji  Recep Tayyip Erdoğan. Pierwotnie budynek powstał jako kościół Mądrości Bożej.

TV Trwam News

drukuj