fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Jezus doświadczył całkowitego opuszczenia, aby być w pełni solidarnym z nami

Jezus doświadczył całkowitego opuszczenia, aby być w pełni solidarnym z nami. Uczynił to, żeby powiedzieć: „Nie lękaj się, nie jesteś sam” – podkreślił Ojciec Święty Franciszek, który w Niedzielę Palmową przewodniczył Mszy św. w Watykanie.

Tego dnia zawsze na Plac św. Piotra przybywały tysiące. Ale ta Niedziela Palmowa była inna. Bez wiernych, bez tradycyjnej procesji z gałązkami oliwnymi i palmami. I w tym trudnym czasie dla wiernych, Ojciec Święty przypomniał o cierpieniu Jezusa; Jezusa, który opuszczony, woła z krzyża: „Boże Mój, czemuś mnie opuścił”.

„Jezus doświadczył całkowitego opuszczenia, sytuacji najbardziej Jemu obcej, aby być w pełni solidarnym z nami. Uczynił to dla mnie, dla ciebie, żeby ci powiedzieć: „Nie lękaj się, nie jesteś sam. Doświadczyłem w pełni twojej rozpaczy, aby być zawsze u twego boku” – akcentował Ojciec Święty. 

Jak mówił papież Franciszek, właśnie w taki sposób Jezus służy człowiekowi, dotyka jego najokrutniejszych cierpień, aż po zdradę i opuszczenie.

„Dzisiaj, w dramacie pandemii, w obliczu tak wielu pewników, które się rozpadają, w obliczu wielu zdradzonych oczekiwań, w poczuciu opuszczenia, które ściska nam serce, Jezus mówi do każdego z nas: „Odwagi: otwórz swoje serce na moją miłość. Poczujesz pocieszenie Boga, który cię podtrzymuje” – podkreślił Papież.

Ojciec Święty tłumaczył, że i my możemy – w trakcie pandemii – odpowiedzieć na wołanie Jezusa. Możemy nie zdradzić tego, do czego zostaliśmy stworzeni. Nie porzucić tego, co się liczy. Jesteśmy na świecie, by kochać Boga i innych ludzi. Wszystko inne przemija, a to zostaje – dodał Papież.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl