fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Jeśli dzisiaj nie zdamy sobie sprawy z Jego przyjścia, to nie będziemy przygotowani również wtedy, kiedy On przybędzie na końcu czasów

Ojciec Święty Franciszek zachęcał w niedzielę wiernych, aby w okresie rozpoczynającego się Adwentu otrząsnęli się z letargu i starali się rozpoznać Bożą obecność w codziennym życiu. Podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański Papież podkreślał, że Bóg ukrywa się w najbardziej pospolitych i zwyczajnych sytuacjach naszego życia.

Pan Bóg nie przychodzi w wydarzeniach nadzwyczajnych, ale w sprawach dnia powszedniego. Aby Go rozpoznać, musimy być przebudzeni, czujni i czuwający – wskazywał Ojciec Święty.

– On jest tam: w naszej codziennej pracy, w przypadkowym spotkaniu, w obliczu osoby, która potrzebuje czegoś od nas, ale również kiedy dni wydają się szare i monotonne. Właśnie tam jest Pan, który nas wzywa, który do nas mówi i daje nam inspirację do naszego działania. Jednak jest jeszcze drugie pytanie: jak rozpoznać i jak przyjąć Pana? Musimy być przytomni, uważni i czujni – podkreślił papież Franciszek.

Biskup Rzymu mówił, że musimy nauczyć się rozpoznawać obecność Boga w naszym życiu.

– W czasie Adwentu dajmy się obudzić z odrętwienia i obudźmy się ze snu. Próbujmy pytać się: czy jestem świadomy tego, czym żyję? Czy jestem uważny i obudzony? Czy staram się dostrzec obecność Pana Boga w sytuacjach codziennych, czy też jestem rozproszony, pochłonięty sprawami codziennymi? Jeśli dzisiaj nie zdamy sobie sprawy z Jego przyjścia, to nie będziemy przygotowani również wtedy, kiedy On przybędzie na końcu czasów. Dlatego, bracia i siostry, bądźmy czujni – zaznaczył Ojciec Święty.

W niedzielę papież Franciszek po raz kolejny zaapelował też, aby mówić niestrudzenie ,,nie” dla wojny i przemocy oraz ,,tak” dla dialogu i pokoju, zwłaszcza dla udręczonego narodu ukraińskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl