fot. PAP/EPA

Papież apeluje o włącznie się w modlitwę o pokój

Widzimy w Kościele dobrą matkę, wskazującą nam drogę – powiedział Ojciec św. Franciszek. Zaapelował do katolików, by swoimi modlitwami włączyli się w Międzynarodowy Dzień Pokoju.

Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież powrócił w rozważaniach do obrazu Kościoła jako matki, wskazując trzy rzeczy. Po pierwsze: Kościół tak jak matka ukierunkowuje nasze życie; uczy, jak dobrze żyć; uczy przykazań, które wskazują drogę. Po drugie: Kościół jest miłosierną matką, która rozumie, stara się zawsze pomóc, dodać otuchy, także w obliczu swoich dzieci, które pobłądziły i błądzą, nigdy nie zamyka bram Domu, nie osądza, lecz daje Boże przebaczenie. Wreszcie, po trzecie, Ojciec św. podkreślał, że Kościół przez modlitwę umieszcza w rękach Boga wszystkie sytuacje swoich dzieci.

– Dzisiaj jeszcze raz wracam do obrazu Kościoła jako matki. Bardzo mi się ten obraz podoba, gdyż wydaje się, że mówi nie tylko o tym, jaki jest Kościół, ale także, jakie oblicze powinien przybierać. Widzimy w Kościele dobrą matkę wskazującą nam drogę, którą mamy iść w życiu. Matkę, która zawsze umie być cierpliwa, miłosierna, wyrozumiała i potrafi nas zawsze umieszczać w rękach Boga – powiedział Papież Franciszek.

Franciszek tradycyjnie też pozdrowił pielgrzymów, w tym naszych rodaków.

– Serdecznie witam obecnych tu Polaków. W sposób szczególny pozdrawiam pielgrzymów z diecezji włocławskiej, z biskupem Meringiem na czele, przybyłych do Rzymu, by w Roku Wiary umacniać swoje zakorzenienie w tradycji apostołów i ożywiać zaangażowanie w życie Kościoła. Niech Duch Święty oświeca was i prowadzi. Z serca wszystkim błogosławię – powiedział Ojciec św.

Na zakończenie audiencji Ojciec św. zaapelował do katolików na całym świecie, by swoimi modlitwami włączyli się w obchodzony w najbliższą sobotę, Międzynarodowy Dzień Pokoju.

RIRM

drukuj