Papież apeluje o pokój w Syrii

Ojciec Święty Franciszek podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański zaapelował o pokój w Syrii i położenie kresu masakrom w tym kraju oraz o większą wrażliwość wspólnoty międzynarodowej na akty okrucieństwa.

Papież nawiązał do masakry koło Damaszku, gdzie miało dojść do użycia broni chemicznej.

– Z wielkim cierpieniem i zaniepokojeniem śledzę nadal sytuację w Syrii. Nasilenie przemocy w bratobójczej wojnie z mnożącą się liczbą masakr i aktów okrucieństwa, które mogliśmy wszyscy zobaczyć na straszliwych zdjęciach w tych dniach raz jeszcze skłania mnie do tego, by podnieść głos wzywając do przerwania szczęku oręża – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

Podkreślił, że konflikt i starcia nie przynoszą perspektywy nadziei na rozwiązanie problemów. Daje ją, stwierdził, „zdolność do spotkania i dialogu”.

– W głębi mego serca chciałbym wyrazić mą bliskość w modlitwie oraz solidarność ze wszystkimi ofiarami tego konfliktu, ze wszystkimi cierpiącymi, szczególnie dziećmi, i zachęcić do podtrzymywania nadziei na pokój. Apeluję do wspólnoty międzynarodowej, by okazała większą wrażliwość wobec tej tragicznej sytuacji i zaangażowała cały swój wysiłek, by pomóc umiłowanemu narodowi syryjskiemu znaleźć rozwiązanie dla wojny, która niesie zniszczenie i śmierć – powiedział Papież.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl