[TYLKO U NAS] Ks. prof. J. Machniak: Jan Paweł II zachęcał, aby księża wymagali od siebie i nigdy nie szli na układy ze światem, nigdy nie paktowali ze złem

Jan Paweł II mówił, że Kościół najłatwiej pokonać przez kapłanów, dlatego zachęcał, aby księża wymagali od siebie i nigdy nie szli na układy ze światem, nigdy nie paktowali ze złem. Jednocześnie przestrzegał przed kapłanami, którzy mogliby stać się źródłem kryzysu, upodabniają się do świata, sprzedając się za 30 srebrników. Nie dziwimy się, że najwięksi krytycy Kościoła wywodzą się spośród kapłanów i niedoszłych kapłanów, eks-kapłanów, eks-zakonników, eks-zakonnic, którzy poznali teologię, by walczyć z Kościołem – powiedział ks. prof. Jan Machniak w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

Ks. bp W. Lechowicz: Niech Polacy mieszkający za granicą zachowują i pomnażają swoje dziedzictwo

Chcemy sobie uświadamiać, że jesteśmy wspólnotą, że jesteśmy jedną rodziną, że pamiętamy o sobie i że czuwamy, aby nie pomniejszyć tego dziedzictwa, które jest naszym udziałem, tego bogactwa, które otrzymaliśmy od poprzednich pokoleń – powiedział ks. bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, obchodzonego 2 maja.

Św. Józef – wzór ojcostwa

Człowiek wielkiej wiary, posłuszny Bogu, odpowiedzialny mąż i ojciec troszczący się o wychowanie i rozwój dziecka, wzór ojcostwa – mowa o świętym Józefie patronie ojców, robotników, opiekunie rodzin. 1 maja przypada jego wspomnienie.

„Z buta po Miłosierdzie” – VI śląska pielgrzymka do Łagiewnik

W sobotę – 1 maja – na Godzinę Miłosierdzia do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybyli pielgrzymi w ramach V śląskiej pielgrzymki „Z buta po miłosierdzie”. W tym roku odbywała się pod hasłem: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, a Ja was pokrzepię”. Szczególnymi patronami pielgrzymki byli w tym roku św. Jan Paweł II i św. s. Faustyna Kowalska.