fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: życzę pokoju i dobra w nowym roku

Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański w niedzielę w Watykanie, Ojciec Święty Franciszek życzył wszystkim pokoju i dobra. Apelował, aby wprowadzić w czyn hasło tegorocznego Światowego Dnia Pokoju: „Przezwycięż obojętność i zyskaj pokój”.

Zwracając się do tysięcy ludzi zgromadzonych na placu Świętego Piotra Papież zachęcał do tego, by zarówno w radosnych, jak i smutnych momentach zwracali się do Boga, który jest „miłosierdziem i nadzieją”.

Przypominam także o zobowiązaniu, które podjęliśmy w Nowy Rok, w Światowy Dzień Pokoju: „przezwycięż obojętność i zyskaj pokój”. Z Bożą łaską możemy je zrealizować w praktyce – powiedział Jego Świątobliwość.

Na placu Świętego Piotra była polska Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej oraz zespół dziecięcy Promyczki Dobra z Nowego Sącza. Przed południową modlitwą orkiestra i grupa dziecięca dały koncert kolęd i pieśni podhalańskich przy szopce na placu. W niedzielny wieczór wystąpią w kościele Santa Maria in Vallicella (Chiesa Nuova) w centrum Rzymu.

 

 

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj