fot. PAP/EPA

Ojciec Święty podziękował Polakom za pomoc Kościołowi na Wschodzie

Ojciec Święty Franciszek, zwracając się do Polaków, dziękował za wsparcie modlitewne i finansowe przekazywane w ramach Dnia Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, który obchodzony jest w Polsce co roku w drugą niedzielę Adwentu.

Papież Franciszek nawiązał do inicjatywy, przekazując pozdrowienia podczas cotygodniowej audiencji generalnej.

– Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy Bracia i Siostry, w niedzielę w Polsce obchodzony będzie Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękuje wszystkim, którzy od ponad 20 lat z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski wspierają Kościół w krajach Europy Wschodniej i Azji modlitwą i ofiarami. Niech Pan wynagrodzi swoją łaską Waszą hojną troskę o braci chrześcijan w potrzebie. Z serca Wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

W swojej katechezie Papież kontynuował cykl refleksji nad postacią św. Józefa. Ojciec Święty nawiązał do fragmentu Ewangelii, w której święty Józef zamierza oddalić brzemienną Maryję, jednak pod wpływem anioła Pańskiego zmienia zdanie.

Papież zauważył, że to ważna lekcja dla każdego z nas. Kochać – jak dodał – nie znaczy oczekiwać, że druga osoba lub życie będą odpowiadały naszym wyobrażeniom. Oznacza raczej wybór w całkowitej wolności, aby wziąć odpowiedzialność za życie takim, jakie jest.

RIRM

drukuj