PAP/EPA

Ojciec Święty podczas audiencji dla uczestników sympozjum „Mężczyzna-kobieta, podobieństwo Boga. Dla antropologii powołań”: Ideologia gender jest najpaskudniejszym niebezpieczeństwem, ponieważ znosi różnice

Ważne jest, aby odbyć spotkanie mężczyzn i kobiet, ponieważ dzisiaj najbrzydszym, najpaskudniejszym niebezpieczeństwem jest ideologia gender, która znosi różnice – powiedział papież Franciszek podczas audiencji dla uczestników sympozjum „Mężczyzna-kobieta, podobieństwo Boga. Dla antropologii powołań”.

W Watykanie odbyło się międzynarodowe sympozjum zorganizowane przez Centrum Badań i Antropologii Powołań. Uczestników spotkania przyjął na audiencji papież Franciszek, który zwrócił uwagę na zagrożenie ideologii Gendera.

– Ważne jest, aby odbyć spotkanie mężczyzn i kobiet, ponieważ dzisiaj najbrzydszym, najpaskudniejszym niebezpieczeństwem jest ideologia gender, która znosi różnice – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że uleganie ideologii gender będzie miało dramatyczne konsekwencje.

– Usunięcie różnic oznacza unicestwienie człowieczeństwa. Mężczyzna i kobieta są zawsze w «napięciu», prawda? – akcentował Papież.

W drugiej części przemówienia – które z powodu trudności z mówieniem Ojca Świętego zostało odczytane – Papież zwrócił uwagę, iż mężczyzna i kobieta zostali stworzeni przez Boga i stanowią obraz Stwórcy. Noszą oni w sobie pragnienie wieczności i szczęścia, które Bóg zasiał w ich sercach i do którego wypełnienia zostali wezwani poprzez ich specyficzne powołanie.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl