Ojciec Święty o mądrości jako darze Ducha Świętego

Ojciec św. Franciszek rozpoczął dziś cykl katechez o siedmiu darach Ducha Świętego. Swoje wystąpienie Papież poświęcił darowi mądrości, czyli łasce umiejętności postrzegania wszystkiego oczyma Boga.

Ojciec Święty mówił, że mądrość rodzi się nie tyle z inteligencji czy też wiedzy, którą możemy nabyć, ale z bezpośredniej relacji z Bogiem. Papież dodał, że jedynie Duch Święty może udzielić tego światła wewnętrznego, które uzdalnia nas do rozpoznania śladu Boga w naszym życiu i w historii.

– Duch Święty czyni chrześcijanina mądrym. Nie oznacza to jednak, aby miał on odpowiedź na wszystko, że wszystko już wie, ale w tym sensie, że wie o Bogu, że jego serce i życie mają smak i zapach Boga. Jakże to ważne, żeby w naszych wspólnotach byli tacy chrześcijanie. Wszystko w nich mówi o Bogu i staje się pięknym i żywym znakiem Jego obecności i miłości – mówił Ojciec Święty.

Papież skierował też swoje słowo do pielgrzymów zgromadzonych na Placu św. Piotra, w tym Polaków.

– Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Moi Drodzy, podczas gdy przygotowujemy się do przeżywania paschalnych tajemnic Chrystusa, przywołujemy Ducha Świętego i Jego dar mądrości – Boże światło, dzięki którem możemy rozróżnić dobro od zła. Znając sprawy Boga, możemy przekazywać innym Jego słodycz i miłość. Niech Jego błogosławieństwo stale Wam towarzyszy – powiedział Ojciec Święty.

Na zakończenie audiencji papież Franciszek wyraził ubolewanie z powodu brutalnego zamordowania w mieście Homs w Syrii swego holenderskiego współbrata, 75-letniego ks. Fransa van der Lugta.

Zaapelował jednocześnie do Syryjczyków i społeczności międzynarodowej o położenie kresu wojnie i przemocy w tym kraju.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl