fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Co jest naprawdę ważne wobec Boga?

Skoncentrujmy się na tym, co jest naprawdę niezbędne do życia – podkreślał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież zachęcał nas do refleksji nad milczeniem i wstrzemięźliwością.

Ojciec Święty Franciszek w drugą niedzielę adwentu zachęca nas, abyśmy docenili milczenie, wstrzemięźliwość i słuchanie. W czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Papież zwracał uwagę, że aby iść naprzód na drodze życia, konieczne jest ogołocenie się z „więcej”, ponieważ dobre życie nie oznacza napełniania się rzeczami bezużytecznymi, ale pozbycie się tego, co zbędne, zagłębienie się w siebie, aby uchwycić to, co jest naprawdę ważne wobec Boga.

– Tylko wtedy, gdy poprzez milczenie i modlitwę uczynimy miejsce dla Jezusa, który jest Słowem Ojca, będziemy potrafili uwolnić się od skażenia słowami bezużytecznymi i paplaniną – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

Papież podkreślał, że  milczenie i wstrzemięźliwość – w słowach, w używaniu rzeczy, środków przekazu i mediów społecznościowych – są nie tylko „ozdobnikami” lub cnotami, ale istotnymi wymiarami życia chrześcijańskiego. Ojciec Święty zachęcał nas także do refleksji.

– Jakie miejsce zajmuje milczenie w trackie mojego dnia? Czy jest to milczenie puste, być może przytłaczające, czy też przestrzeń słuchania, modlitwy, w którym strzeżemy serca? Czy moje życie jest wstrzemięźliwe, czy też pełne rzeczy zbędnych? Nawet jeśli oznacza to pójście pod prąd, doceńmy milczenie, wstrzemięźliwość i słuchanie – zaznaczał papież Franciszek.

Papież prosił wiernych, aby nie zapominali o nim w swoich modlitwach.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl