Obchody 200-lecia urodzin św. Jana Bosko w Hiszpanii

Rodzina Salezjańska w Hiszpanii rozpoczęła obchody 200-lecia urodzin swojego założyciela św. Jana Bosko. “Jest to wielka okazja i wyzwanie, aby przeżywać z wychowawczą i apostolską pasją naszą obecność wśród młodzieży”, mówią salezjanie.

Salezjańskie parafie i ośrodki edukacyjne dziękują za 200-lecie narodzin św. Jana Bosko. Rok Jubileuszowy jest dla całej Rodziny Salezjańskiej źródłem inspiracji i zachętą, aby lepiej poznać wyzwania, problematykę, potrzeby i oczekiwania ludzi młodych. Pozwoli to na znalezienie właściwej odpowiedzi zgodnie z duchem św. Jana Bosko. “200-lecie daje nam możliwość, aby umocnić Rodzinę Salezjańską z punktu widzenia duchowego i apostolskiego, a także ukazać ten wielki ruch, który zainicjował ks. Bosko”, podkreślają salezjanie.

W ciągu całego roku szereg inicjatyw apostolskich, edukacyjnych, kulturalnych i sportowych ma na celu przybliżenie życia i duchowości św. Jana Bosko, a także ukazanie zasad jego modelu edukacyjnego. Jedną z inicjatyw jest młodzieżowy musical “Gracias, Don Bosco”, który opowiada o “śnie Jana Bosko, który stał się rzeczywistością”.

“Potrzeby młodych w każdej epoce są wciąż te same: aby ktoś ich wysłuchał, zrozumiał i był gotów iść razem z nimi po ścieżkach życia”, podkreślają salezjanie.

o. Marek Raczkiewicz CSsR

drukuj