Niedziela Palmowa świętem młodych

W Niedzielę Palmową obchodzimy Światowy Dzień Młodzieży, ustanowiony przez Ojca św. Jana Pawła II. W wielu diecezjach Polski organizowane są spotkania z młodzieżą diecezjalną.

Są one okazją do dziękczynienia Bogu za blisko 8-letni pontyfikat Papieża Benedykta XVI, za jego obecność z młodzieżą w Kolonii, Sydney i Madrycie. Wierni chcą również zawierzać Bogu nowego Papieża  Franciszka.

W orędziu skierowanym na Światowy Dzień Młodzieży Papież Benedykt XVI przypomina młodym, że są oni pierwszymi misjonarzami wśród swoich rówieśników.

Drodzy przyjaciele, otwórzcie oczy i rozejrzyjcie się wokół siebie: wielu młodych ludzi utraciło sens życia. Idźcie! Chrystus potrzebuje także i was. Idźcie i nauczajcie wszystkie narody. Jest to wielkie polecenie misyjne, które Chrystus pozostawił całemu Kościołowi i które jest wciąż aktualne, także dzisiaj, po dwóch tysiącach lat. Obecnie polecenie to winno rozbrzmiewać na nowo z mocą w waszych sercach – podkreślił Ojciec św. Benedykt XVI.

Emerytowany biskup Rzymu przekonuje młodych, że ewangelizacja przynosi konkretne owoce zwłaszcza w życiu tych, którzy ją podejmują.

Gdy zaangażujecie  się w służenie innym i głoszenie im Ewangelii, wasze życie, często rozproszone przez różne działania, zyska swą jedność w Panu, zbudujecie także samych siebie, będziecie wzrastali i dojrzewali w człowieczeństwie. Drodzy przyjaciele, nie obawiajcie się proponować swym rówieśnikom spotkania z Chrystusem. Chrystus potrzebuje waszego zaangażowania i waszego świadectwa. Niech nic was nie zniechęca – ani trudności, ani niezrozumienie – do wprowadzania Ewangelii Chrystusa do miejsc, gdzie się znajdujecie: każdy z was jest cenny w wielkiej mozaice ewangelizacji! – dodał Papież Benedykt XVI.

Słowa podziękowania i otuchy skierował do polskich młodych Przewodniczący Episkopatu Polski  ks. abp Józef Michalik. Ksiądz Arcybiskup przypomniał, że w czasie wjazdu Chrystusa do Jerozolimy głównie ludzie młodzi uwierzyli Mu i obwołali Go królem. Metropolita przemyski życzy młodym, aby swoim świadectwem wiary, dodawali nadziei i odwagi dzisiejszemu Kościołowi.

To młodzi pierwsi zwrócili na siebie uwagę Pana Jezusa, kiedy zbliżał się do Jerozolimy, żeby wypełnić swoje posłannictwo, żeby podjąć mękę na krzyżu i śmierć za nas, dla naszego zbawienia. To oni poznali w Jezusie kogoś niezwykłego. Poznali tego oczekiwanego Króla, Mesjasza, Zbawiciela. Życzę wszystkim młodym żebyście dodawali otuchy i odwagi dzisiejszemu Kościołowi, mówiąc że jesteście w tym Kościele, że rozpoznajecie dobro i zło. Radosnej Niedzieli Palmowej jako Święta Młodych życzę naszej Ojczyźnie i wam wszystkim – powiedział ks. abp Józef Michalik.

RIRM/ PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl