Nagroda dla ks. kard. Tarcisio Bertone

Kard. Tarcisio Bertone odebrał z rąk króla Hiszpanii Juana Carlosa Międzynarodową Nagrodę Conde de Barcelona. Jest ona przyznawana osobom lub instytucjom, które “wyróżniły się swoim wkładem w świecie komunikacji”.

W uroczystości wręczenia  nagrody, która odbyła się w gotyckim klasztorze Pedralbes, udział wzięły władze Katalonii, przedstawiciele rządu oraz świata kultury i nauki. Człokowie jury podkreślili “umiarkowanie, roztropność i ducha otwarcia” watykańskiego dostojnika, który pozostaje “w subtelnej syntonii z papieżem”.

Wzięli różnież pod uwagę trudności, jakie przeżywa obecnie Europa i świat. Nagroda Conde de Barcelona jest uznaniem istotnej roli, jaką odegrał kard. Bertone na scenie międzynarodowej polityki Stolicy Apostolskiej,  a także w organizacji papieskich podróży, w tym czterech do Hiszpanii. Dzięki jego “wytrwałemu i nieustannemu” wysiłkowi poprawiła się sytuacja Kościoła na Kubie, który odgrywa znaczącą rolę duszpasterską i społeczną w tym kraju.

Międzynarodowa Nagroda Conde de Barcelona została utworzona w 1986 r. przez Fundację o tej samej nazwie. Poprzedni laureaci to “The New Tork Times” (2002), Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Półksiężyca (2004) oraz przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Durao Barroso (2007).

o. Marek Raczkiewcz CSsR, Madryt 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl