Msza św. z okazji XXII Światowego Dnia Chorego

Chrześcijanin powinien pokazywać sens życia w chorobie i cierpieniu – powiedział Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia ks. Stanisław Warzeszak podczas niedzielnej Mszy św. z okazji przypadającego w najbliższy wtorek XXII Światowego Dnia Chorego.

Eucharystia, której przewodniczył Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia odprawiona została w warszawskiej bazylice św. Krzyża.

W homilii ks. Stanisław Warzeszak zauważył, że „Nikt nie poznał do końca siebie, dopóki nie doznał cierpienia, bowiem właśnie cierpienie – które nas ogałaca ze wszystkiego, co posiadamy – daje możliwość, by przede wszystkim być solą ziemi, światłem świata”.

– Jezus chce, by każdy z nas przede wszystkim był jako chrześcijanin dla tego świata – w każdej kondycji w której jest – solą ziemi i światłem świata. Chodzi o to, aby być świadkiem – świadkiem sensu życia w chorobie – mówił Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia.

Nawiązując do tegorocznego orędzia Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego, ks. Stanisław Warzeszak powiedział, że Ojciec Święty zwraca w nim uwagę na to, że „cierpienie zbliża człowieka do Boga i Boga do człowieka”.

Chorym Duszpasterz życzył, by w ich życiu było jak najwięcej miłości i czułości, szczególnie ze strony personelu medycznego, ale także ze strony rodzin, bliskich.

Na zakończenie zachęcał do dzielenia się miłością, która jest odpowiedzialnością, solidarnością z cierpieniem, a nade wszystko wielkim gestem serca.

We Mszy uczestniczyli chorzy oraz personel medyczny. Obecni byli m.in. przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich.

RIRM

drukuj