fot.: Ewa Sądej/ Nasz Dziennik

Maryjo, pomóż tej ziemi!

Zbliżająca się rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę powinna być dla nas mobilizacją do modlitwy dziękczynnej za życie w wolnym państwie. Prośmy także o mądrość dla rządzących, aby mogli roztropnie zarządzać wywalczoną wolnością.

Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę zaprasza na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która odbędzie się 11 listopada br. o godz. 10.00 w kościele pw. św. Aleksandra na warszawskim placu Trzech Krzyży. Po zakończeniu Eucharystii jej uczestnicy przejdą przed budynek Sejmu, gdzie będą modlić się na Różańcu w intencji osób sprawujących władzę.

– Już po raz trzeci organizujemy inicjatywę „Otoczmy Sejm Różańcem Świętym”, która jest wyrazem naszej troski za losy naszego Narodu i państwa. Chcemy modlić się o potrzebne łaski dla rządzących, by kierowali się dobrem ludzi w prowadzonej przez siebie polityce i sprawiedliwie sprawowali powierzoną sobie władzę. Modlimy się również o ich nawrócenie i poszanowanie prawa Bożego w każdym aspekcie życia publicznego – powiedziała w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl Jadwiga Lepieszo, uczestniczka Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę.

„Z Maryją, Królową Polski, módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, a także o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu” – takie hasło towarzyszy uczestnikom Krucjaty. Powierzają oni losy naszej Ojczyzny Matce Bożej, która jest naszą orędowniczką, pocieszycielką i wspomożycielką.

– Obserwując sytuację w Polsce – brak pracy, brak odpowiednich płac, brak polityki prorodzinnej czy brak szacunku wobec wartości chrześcijańskich – jesteśmy przytłoczeni brakiem perspektyw na lepsze jutro. Kolejne wybory, wbrew początkowym obietnicom, nie przynoszą konkretnych rozwiązań otaczających nas problemów. Dlatego jedynie w modlitwie widzimy ratunek dla naszej Ojczyzny – mówi nasza rozmówczyni.

Do wspólnej modlitwy w intencji Polski i osób nią rządzących są zaproszeni wszyscy Polacy.

– 11 listopada chcemy przepraszać za wszelkie zaniedbania i odejścia od prawa Bożego. Zależy nam na tym, aby Polska była wierna Bogu. Jesteśmy krajem katolickim i powinniśmy odważnie trwać przy zasadach wynikających z naszej wiary – zaznacza Jadwiga Lepieszo.

Magdalena Pachorek

NaszDziennik.pl

drukuj