fot. episkopat.pl

Księża biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu i instytucji kościelnych

Podczas 384. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, 8 października, księża biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski.

***

Publikujemy wyniki wyborów:

  1. Członek Komisji Mieszanej: Biskupi – Wyżsi Przełożeni Życia Konsekrowanego
  2. bp Łukasz BUZUN OSPPE – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
  3. Członek Komisji Mieszanej: Biskupi – Wyżsi Przełożeni Życia Konsekrowanego
  4. bp Ryszard KASYNA – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
  5. Przewodniczący Komisji Nauki Wiary
  6. abp Stanisław BUDZIK – Wybór na 1. pięcioletnią kadencję
  7. Przewodniczący Podkomisji ds. Służby Liturgicznej
  8. abp Józef GÓRZYŃSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
  9. Przewodniczący Zespołu Programowego ds. Telewizyjnych Transmisji Mszy Świętych
  10. abp Józef GÓRZYŃSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
  11. Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi
  12. bp Wiesław ŚMIGIEL – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
  13. Delegat KEP ds. Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca
  14. bp Stanisław SALATERSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
  15. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Ministrantów
  16. abp Józef GÓRZYŃSKI – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
  17. Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Prawników
  18. bp Janusz STEPNOWSKI – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
  19. Delegat KEP ds. Instytutów Świeckich
  20. bp Józef SZAMOCKI – powołanie na 4. pięcioletnią kadencję
  21. Delegat KEP ds. Ruchu Odnowy w Duchu Świętym
  22. bp Andrzej PRZYBYLSKI – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
  23. Delegat KEP ds. Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych
  24. bp Jan KOPIEC – powołanie na 4. pięcioletnią kadencję
  25. Opiekun Legionu Maryi w Polsce
  26. bp Roman MARCINKOWSKI – powołanie na 5. pięcioletnią kadencję
  27. Konsultor Rady ds. Ekumenizmu
  28. prof. Przemysław KANTYKA (diecezja kielecka) – powołanie
  29. Ogólnopolski Kierownik Duchowy Legionu Maryi w Polsce
  30. Janusz WĘGRZECKI – powołanie na 5. pięcioletnią kadencję
  31. Moderator Krajowy Ruchu Rodzin Nazaretańskich
  32. Dariusz KOWALCZYK – zatwierdzenie na 2. pięcioletnią kadencję
  33. Duszpasterz Krajowy Parlamentarzystów
  34. Piotr Burgoński – powołanie na 2. pięcioletnią kadencję
  35. Duszpasterz Krajowy Rycerzy Jana Pawła II
  36. Jarosław GLONEK (archidiecezja krakowska) – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
  37. Kapelan Polskiego Związku Łowieckiego
  38. Sylwester DZIEDZIC (diecezja tarnowska) – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
  39. Członek Zarządu Fundacji „Opoka”

Iwona OLSZEWSKA-KRÓL – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję

  1. Rektor Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń
  2. prof. dr hab. Sławomir SZCZYRBA (archidiecezja łódzka) – powołanie
  3. Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Brazylii
  4. Zdzisław MALCZEWSKI SChr – zatwierdzenie na kolejną pięcioletnią kadencję
  5. Kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży
  6. Piotr STUDNICKI (archidiecezja krakowska) – powołanie na 1. pięcioletnią kadencję
  7. Rektor Papieskiego Polskiego Instytutu Kościelnego w Rzymie
  8. Adam SYCZ – powołanie na 2. kadencję
  9. Zarząd Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”

1) ks. dr Jerzy WITCZAK (Biblioteka PWT we Wrocławiu) – Przewodniczący

2) o. Grzegorz FILIPIUK OFMCap (Biblioteka oo. Kapucynów w Zakroczymiu) – Zastępca przewodniczącego

3) ks. dr Tomasz GARWOLIŃSKI (Biblioteka WSDMW Hosianum w Olsztynie) – Sekretarz

4) ks. dr Piotr TYLEC (Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu) – Skarbnik

5) dr Bogumiła WARZĄCHOWSKA (Biblioteka Teologiczna UŚ w Katowicach) – Członek Zarządu

episkopat.pl

drukuj