Ks. prof. W. Cisło: Jedynym miejscem pomocy, której szukają chrześcijanie w terroryzowanych rejonach, jest Kościół. Naszym zadaniem jest to, abyśmy wspierali naszych braci i nasze siostry, którzy cierpią

Islamski terroryzm znów daje o sobie znać w Burkina Faso. Wielu chrześcijan na tamtym terenie pozbawionych jest opieki duszpasterskiej –  alarmuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Trudna sytuacja jest zwłaszcza na wschodzie kraju. Według lokalnych danych w tym roku znacznie wzrosła liczba rabunków, porwań i morderstw.

Kilka parafii zostało zamkniętych, a w innych ograniczono nabożeństwa. W obawie przed islamskimi bojówkami tamtejsi księża posługują tylko w niektórych wioskach.

– Jedynym miejscem pomocy, której szukają chrześcijanie w terroryzowanych rejonach, jest Kościół. Kościół stara się zapewnić najbardziej potrzebne rzeczy, czyli żywność, leki, schronienie, żeby w najtrudniejszym momencie przyjąć wiernych pod swój dach – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podkreśla, że dżihadyści mają jeden cel – to przymusowa islamizacja tego terenu.

– Jest to tendencja, gdzie radykalny islam stara się doprowadzić do tego, żeby wprowadzić prawo szariatu. Czyni to w ten sposób, że niszczy kościoły, pali struktury kościelne, parafie, siedziby biskupów. Mamy w Nigerii kilka zamkniętych diecezji, bo wypędzono stamtąd księży, biskupów. Podobna sytuacja jest w Burkina Faso, gdzie poprzez zastraszanie, pokazywanie chrześcijanom, że nie ma dla nich miejsca, chce się wprowadzić na siłę islam. Naszym zadaniem, Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Kościoła powszechnego, jest to, abyśmy wspierali naszych braci i nasze siostry, którzy cierpią. W Burkina Faso staramy się, aby struktury Kościoła utrzymały się dzięki naszej pomocy – mówił ks. prof. Waldemar Cisło.

Burkina Faso boryka się z atakami islamskich terrorystów od niemal dekady. Agresja wzmogła się po 2015 roku. W tym czasie z rąk islamistów zginęło co najmniej 2 tysiące osób. [czytaj więcej]

radiomaryja.pl/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl