Ks. bp Polak: to wielkie wyzwanie dla Kościoła w Polsce

Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku, to wielkie wyzwanie dla całego Kościoła w Polsce – powiedział w niedzielę Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski – ks. bp Wojciech Polak, Sekretarz Generalny KEP.

– Bardzo się cieszę, że Ojciec Święty Franciszek ogłosił dziś, na zakończenie ŚDM w Rio de Janeiro, że następne spotkanie młodych odbędzie się w Krakowie. Jest to, oczywiście, wielkie wyzwanie dla całego Kościoła w Polsce, ale także wielka szansa i nadzieja dla wielu młodych ludzi na przeżycie tych pięknych dni w Polsce – podkreślił ks. bp Wojciech Polak.  

Sekretarz Generalny KEP podkreślił, że ŚDM są okazją na ożywienie duszpasterstwa młodzieży, ale także na ukazanie, jak w Polsce młodzi ludzie żyją wiarą i są świadkami Chrystusa.

ŚDM w Polsce to niewątpliwie także okazja na zaproszenie i na spotkanie młodych ludzi ze Wschodu, z krajów nam najbliższych, Litwy, Białorusi czy Ukrainy, a nawet z Rosji. Już dziś liczymy na ich obecność i zrobimy wszystko, by taki pobyt w Polsce im ułatwić – powiedział Sekretarz Episkopatu. 

Ks. bp Polak ocenił, że ogłoszone ŚDM w Krakowie, dobrze się wpisują w program duszpasterski, który prowadzi do obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.

– Każdemu z nas, także ludziom młodym, potrzebne jest powracanie do korzeni swej wiary, do chrztu świętego, aby żyć tą nowością życia, którą przynosi nam Zmartwychwstały Pan – dodał ks. bp Wojciech Polak

PAP/RIRM

drukuj