fot. diecezja.pl

Ks. abp M. Jędraszewski na: Reprezentacja młodych z Polski na wydarzeniach w Panamie to owoc ŚDM w Krakowie

W naszej pamięci ciągle żywe i obecne są wydarzenia z lipca 2016 roku, kiedy rzesze młodych spotkały się z Papieżem Franciszkiem w Krakowie. Owocem tych dni jest liczna reprezentacja młodych z Polski na wydarzeniach w Panamie – wskazał ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Dzisiejsza niedziela to czas spotkania młodych całego świata z Ojcem Świętym Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

„Już od 34 lat młodzi spotykają się ze swymi pasterzami w diecezjach, a co kilka lat z Papieżem, aby dzielić się swym entuzjazmem podążania za Chrystusem. W naszej pamięci ciągle żywe i obecne są wydarzenia z lipca 2016 roku, kiedy rzesze młodych spotkały się z Papieżem Franciszkiem w Krakowie. Owocem tych dni jest liczna reprezentacja młodych z Polski na wydarzeniach w Panamie” – zaznaczył metropolita krakowski.

Archidiecezję krakowską reprezentuje na trwających Światowych Dni Młodzieży blisko 600 młodych, 19 wolontariuszy oraz 37 księży.

Ks. abp Marek Jędraszewski prosi poprzez swój komunikat, aby wierni modlili się w intencji duchowych owoców Światowych Dni Młodzieży w Panamie oraz bezpiecznych powrotów do swoich domów dla wszystkich pielgrzymów:

„Ojcze miłosierny, Ty nas wzywasz, abyśmy traktowali nasze życie jako drogę zbawienia: pomóż nam patrzeć na przeszłość z wdzięcznością, przeżywać naszą teraźniejszość z odwagą i budować naszą przyszłość z nadzieją. Panie Jezu, Przyjacielu i Bracie, dziękujemy, że patrzysz na nas z miłością. Spraw, abyśmy słyszeli Twój głos, który rozbrzmiewa w sercu każdego z mocą i światłem Ducha Świętego. Daj nam łaskę bycia Kościołem w drodze, głoszącym z żywą wiarą i młodym obliczem radość Ewangelii; Kościołem, który pracuje nad budową społeczeństwa bardziej sprawiedliwego i braterskiego, jakiego wszyscy pragniemy. Prosimy Cię za Papieża, za biskupów i wszystkich, którzy biorą udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, a także za wszystkich, którzy ich przyjęli. Matko Boża, Patronko Panamy, spraw, abyśmy modlili się i żyli z tą samą hojnością, co Ty: <<Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego>> (Łk 1, 38). Amen” – napisał metropolita krakowski.

diecezja.pl/RIRM

drukuj