Krzeszów: Spotkanie PKRD w Święto Matki Bożej Różańcowej

W Święto Matki Bożej Różańcowej w Sanktuarium w Krzeszowie odbyło się spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Najmłodsi zostali zachęceni do odmawiania modlitwy różańcowej.

Wszystkich zebranych przywitał kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ks. Marian Kopko.

– My tu w Krzeszowie mamy wielką łaskę, że mogliśmy zaprosić was, drogie, kochane dzieci oraz drodzy opiekunowie, katecheci, mogliśmy was zaprosić na kolejną pielgrzymkę – mówił ks. Marian Kopko.

Do nawiązania ścisłej przyjaźni z Jezusem przez odmawianie różańca zachęcał w czasie homilii opiekun Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci o Piotr Dettaff CSsR.

– Gdy my odmawiamy różaniec, przesuwamy jego paciorki, to poznajemy historię Najwspanialszego i Największego Przyjaciela naszego życia – Pana Jezusa. Te tajemnice różańca świętego, o których mówimy, i które rozważamy, przybliżają nas do pana Jezusa – wskazał o. Piotr Dettlaff CSsR.

Odkrycie bogactwa modlitwy różańcowej prowadzi nas zwłaszcza w październiku, miesiącu różańcowym do jeszcze głębszego otwarcia serca na działanie łaski Bożej.

– Ale chcemy również zachęcić każdą i każdego z was, abyście odmawiając codziennie w październiku różaniec święty jeszcze mocniej ukochali tę modlitwę, poznali czym ona jest – apelowała do małych czcicieli Matki Bożej założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci Magdalena Buczek.

Takie spotkanie to doskonała okazja do przekazywania wiary młodemu pokoleniu.

– Musimy być wzorem dla naszych dzieci. Odmawianie różańca jest bardzo ważne, jest to zbliżanie się do Pana Boga – także ma sens i jak my tego nie przekażemy, to nikt inny tego za nas nie zrobi – powiedziała Agnieszka Zawłocka.

Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci w Krzeszowie to także czas świętowania i radości dla najmłodszych. Po Eucharystii wszyscy wzięli udział w grze plenerowej zakończonej losowaniem nagrody głównej – wycieczki do Pragi.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl