fot. diecezja.pl

Kraków: Ks. abp M. Jędraszewski przewodniczył Eucharystii w 15. rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II

W kaplicy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich sprawowana była Msza święta w 15. rocznicę odejścia do Domu Ojca świętego Jana Pawła II. Eucharystii celebrowanej w czwartek o godz. 21.00 przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

W modlitwie duchowo łączyli się wszyscy, którzy tradycyjnie 2 kwietnia przybywali pod „okno papieskie” przy Franciszkańskiej 3.

Podczas homilii ks. abp Marek Jędraszewski podkreślał, że nie zrozumiemy życia i działalności św. Jana Pawła II bez jego żarliwego świadczenia o jego chrześcijańskim humanizmie, którego fundamentem jest Jezus Chrystus.

– A głosił Go wszędzie, na wszystkich areopagach świata, z wielką mocą i wielkim przekonaniem. Tego Chrystusa, który jest kluczem do zrozumienia dziejów człowieka, także w jego trudnych chwilach cierpienia, odchodzenia i śmierci. Nie zrozumiemy Jana Pawła II właśnie bez tego jego utożsamiania się z Chrystusem. Zwłaszcza jego ostatnie dni były potwierdzeniem tego, jak bardzo dla niego osobiście Chrystus był kluczem do znoszenia tego wszystkiego, co stało się jego udziałem, jego życiem, jego cierpieniem, jego bólem, a jednocześnie mocą jego ducha – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski.

Po Eucharystii metropolita krakowski odmówił Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, którego 17 sierpnia 2002 r. w krakowskich Łagiewnikach dokonał Papież Polak.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl