www.cssr.lviv.ua

Kapituła Redemptorystów staje w obronie TV Trwam

XV Kapituła Prowincjalna Prowincji Warszawskiej Redemptorystów „z nadzieją odniosła się do starań o przyznanie miejsca na cyfrowym multipleksie dla TV Trwam, licząc na pełną transparencję przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie”.

Są przekonani, że obecność tej katolickiej rozgłośni na multipleksie „stworzy jeszcze większą możliwość głoszenia Ewangelii oraz służenia Kościołowi w Jego apostolskiej misji” – mówił o. Piotr Chyła, wikariusz prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

– Tak jak to napisaliśmy w komunikacie, nie domagamy się nadzwyczajnego traktowania, ale apelujemy i mamy nadzieję, że cały konkurs będzie przeprowadzony na zasadach transparentnych. Nie ukrywamy, że możliwość bycia na multipleksie cyfrowym dla TV Trwam byłaby dla redemptorystów możliwością jeszcze szerszego, powszechniejszego przepowiadania dobrej nowiny.

„Dzieło Radia Maryja i Telewizji Trwam Kapituła poleca modlitwom wszystkich, którzy pragną, aby Dobra Nowina mogła docierać do każdego człowieka” – czytamy w komunikacie.

O. Piotr Chyła zwraca uwagę, że w kraju demokratycznym media powinny być niezależne i wolne, o co zresztą apelują nie tylko duchowni, ale także ok. dwóch i pół mln osób.

– Odnosimy się do poparcia, do życzliwości księży biskupów i tej wielkiej ponad 2 milionowej liczby osób, którzy nie tylko poprzez podpisy apelują o wolność i niezależność mediów w naszym kraju. Nie są to apele wygórowane, żyjemy przecież w kraju demokratycznym, a więc media powinny być niezależne i wolne. Oczywiście całą sprawę polecamy Panu Bogu, bo wierzymy, że niesiemy dobrą nowinę dzisiejszemu człowiekowi, że służymy Kościołowi, nie tylko w Polsce, ale i poza granicami, jako misjonarze – akcentuje o. Chyła.

Przypomnijmy, że trwa akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT przeciwko dyskryminacji TV trwam. Dotąd podliczono 2 mln 427 tys. 970 kopii podpisów.

Wypowiedź o. Piotra Chyły:


Pobierz Pobierz

* * * 

 

Komunikat Kapituły Prowincjalnej Redemptorystów

 

 

7 lutego 2013 roku

 

Komunikat Kapituły Prowincjalnej Redemptorystów

XV Kapituła Prowincjalna Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, zgromadzona na swej trzeciej sesji w dniach 4-7 lutego 2013 roku, poruszyła zagadnienia związane z działalnością Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Członkowie Kapituły z nadzieją odnieśli się do starań o przyznanie miejsca na cyfrowym multipleksie dla TV Trwam, licząc na pełną transparencję przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie. Są przekonani, że obecność TV Trwam na multipleksie stworzy jeszcze większą możliwość głoszenia Ewangelii oraz służenia Kościołowi w Jego apostolskiej misji.

Kapituła z wdzięcznością przyjęła poparcie i życzliwość Pasterzy Kościoła w Polsce, wszystkich Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów i Zgromadzeń Zakonnych oraz wielkiej rzeszy ludzi, dla których ważna jest wolność i niezależność mediów.

Dzieło Radia Maryja i Telewizji Trwam Kapituła poleca modlitwom wszystkich, którzy pragną, aby Dobra Nowina mogła docierać do każdego człowieka.

      o. Andrzej Wodka CSsR                                                   o. Janusz Sok CSsR

          Sekretarz Kapituły                                                          Przełożony Prowincji

    RIRM

 

 

 

 

 

drukuj