fot.PAP/Tomasz Koryszko

„Jedność wiary” – spotkanie z ks. kard. Gerhardem Müllerem w Biłgoraju

W Biłgoraju, w województwie lubelskim, odbyło się spotkanie z ks. kard. Gerhardem Müllerem pod hasłem „Jedność wiary”. Na spotkaniu z wiernymi były prefekt Kongregacji Nauki Wiary prezentował swoje dwie książki.

„Jedność wiary. Odpowiedzialność Rzymu za Kościół powszechny” oraz „Prawda. Raport o stanie Kościoła” to dwie publikacje, o których w Biłgoraju mówił były prefekt Kongregacji Nauki i Wiary. Ks. kard. Gerhard Müller w obydwu książkach podkreślał, dlaczego Kościół nie powinien być zmieniany.

– Nie może być nic fałszywego, jeśli chodzi o powstanie i źródło Kościoła. My też nie jesteśmy w stanie i nie powinniśmy reformować ani poprawiać Kościoła ustanowionego przez Chrystusa, bo Bóg jest budowniczym Kościoła – wyjaśnił ks. kard. Gerhard Ludwig Müller.

Duchowny podkreślał również, że wiara nie stoi w sprzeczności z nauką, a Kościół od lat nie zmienia swojego stanowiska w tej kwestii.

– Dzisiaj wiara nie kłóci się z nauką. Można być w pełni wierzącym katolikiem i człowiekiem korzystającym ze zdobyczy nauki, ale zawsze w oparciu o zasady wiary, ponieważ nie ma humanizmu, czyli idei godności człowieka bez Pana Boga – wskazał były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Na promocji książek ks. kard. Gerharda Ludwiga Müllera obecny był prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

– To książki, które pokazują prawdę o człowieku, o Kościele i jego fundamentach, więc trzeba je przeczytać. W tych książkach język oraz sposób wyrażenia myśli księdza Kardynała jest niezwykle prosty i przystępny dla każdego, dlatego cieszymy się, że również w Biłgoraju nastąpiła ta promocja, oraz że również tutaj Ksiądz Kardynał mógł dać świadectwo – ocenił minister edukacji i nauki.

Biłgoraj to kolejny przystanek, gdzie prezentowane były książki ks. kard. Gerharda Ludwiga Müllera. Wcześniej duchowny miał podobne spotkanie z mieszkańcami Krakowa.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl