Ikona Częstochowska „Od Oceanu do Oceanu” na Ibizie i Majorce

Międzynarodowy Komitet peregrynacji Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu” – od Władywostoku do Fatimy – zaprasza na spotkania z Matką Bożą Częstochowską na Majorce i Ibizie podczas Jej pielgrzymki po Hiszpanii.

Ks. bp Vicente Juan Segura, ordynariusz Ibizy oraz bp Javier Salinas Viñals, ordynariusz Majorki wystosowali zaproszenia do wszystkich wiernych na celebrację uroczystej wizyty Ikony Częstochowskiej w intencji obrony życia na Majorce i na Ibizie. Dotyczy to oczywiście także Polaków odpoczywających w tym czasie na Balearach.

Wizyta Czarnej Madonny rozpoczęło się w środę 16 stycznia przyjazdem promu do portu na Majorce, a następnie przejazdem „Life Mobilu” do katedry. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył ks.  bp Javier Salinas Viñals. Następnie przewidziano uroczystą procesję ulicami stolicy Palma de Mallorca.

Dziś Ikona przyjedzie promem z Palma na Majorce na Ibizę, skąd zostanie przeprowadzona procesyjnie ulicami stolicy do kościoła Świętego Krzyża. Po południu o godzinie 19:30 uroczystej Mszy św. w intencji obrony życia będzie przewodniczył ks. bp Vicente Juan Seruga. Uroczystości będzie transmitowało miejscowe Radio Maryja.

Poświęcona na Jasnej Górze i przyłożona do oryginału kopia Ikony Częstochowskiej peregrynuje przez świat w obronie życia – od Władywostoku do Fatimy. Przejechała już ponad 30 tys. km. Obecnie gości w Hiszpanii, która jest 23 krajem na trasie tej peregrynacji. Rozdano już ponad 250 tys. ulotek pro-life w 15 językach. W dniu 8 grudnia Ikona była w Lourdes, 22 grudnia odwiedziła Covadonga, najstarsze sanktuarium w Asturii, z którego rozpoczęła się rekonkwista. Boże Narodzenie Czarna Madonna spędziła w Oviedo, a Nowy Rok w sanktuarium Serca Pana Jezusa w Valladolid, W Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) odwiedziła Torreciudad – sławne sanktuarium maryjne Opus Dei. Do Fatimy Ikona dojedzie dopiero 2 marca, gdzie pozostanie do końca kwietnia, odwiedzając parafie w Portugalii. Trwają przygotowania II etapu peregrynacji w Ameryce.

Ewa Kowalewska / RIRM

drukuj