III Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia

W dniach od 3 do 5 października w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się III Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Przebiegał on będzie pod hasłem: „Jan Paweł II – Apostoł Bożego Miłosierdzia”.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach to szczególne miejsce. To tu ostatnie lata swojego życia spędziła św. s. Faustyna Kowalska. Także tutaj w 2002 roku św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

– To jest nasza wdzięczność i przypomnienie o tym, że Jan Paweł II był papieżem miłosierdzia, jest po dziś dzień papieżem miłosierdzia i współczesnemu światu proponuje drogę miłosierdzia – powiedział ks. prof. Jan Machniak. 

Kongres będzie okazją do dzielenia się doświadczeniami kultu Bożego Miłosierdzia.

– Pierwszy taki międzynarodowy kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia odbył się już w 1996 roku, potem były kolejne i teraz wracamy do tej tradycji organizując kongres w tym roku – powiedziała s. Elżbieta Siepak ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Wśród prelegentów znajdą się między innymi gospodarz kongresu ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski, który przez całe lata był blisko Jana Pawła II, ksiądz prałat Sławomir Oder, który prowadził proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny Jana Pawła II. Głos zabierze także o. dr Tadeusz Rydzyk – Dyrektor Radia Maryja, który będzie mówił o Apostolstwie Bożego Miłosierdzia w Radiu Maryja i TV Trwam.

Nie zabraknie również świadectw czcicieli Bożego Miłosierdzia nie tylko z Polski, ale także z zagranicy: Czech, Słowacji, Niemiec, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Argentyny czy  Australii.

– Będzie to spotkanie refleksyjne, ale przede wszystkim modlitewne, byśmy ugruntowali się w tym dziele, byśmy nie tylko mówili o Miłosierdziu Bożym, ale byśmy to orędzie nieśli całemu światu – powiedział ks. bp Jan Zając, biskup pomocniczy krakowski.

 

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl