fot. twitter.com/ArchKrakowska

„#Hosanna” – akcja archidiecezji krakowskiej dla medyków

Archidiecezja krakowska zainicjowała akcję „#Hosanna”. Zaprasza wiernych do wysyłania zdjęć z tradycyjnymi palmami, które przekaże medykom walczącym z epidemią koronawirusa.

https://twitter.com/ArchKrakowska/status/1246376949829840896

„Chcemy, żeby każdy miał świadomość, jak ciężką pracę w tym trudnym czasie wykonują medycy. Zdjęcia z palmami mają być wyrazem tego, że to doceniamy i pamiętamy o lekarzach, pielęgniarkach i ratownikach medycznych także w modlitwie” – powiedział w sobotę rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski

Na stronie internetowej diecezji przypomniano, że tłum witający Chrystusa wjeżdżającego triumfalnie do Jerozolimy wołał „Hosanna!”, co dosłownie znaczy „zbaw, wyratuj” i słał przed nim gałązki palmowe i płaszcze.

„W trudnym czasie epidemii, gdy ze względu na obostrzenia w liturgii uczestniczy się głównie przez transmisje telewizyjne czy internetowe wierni zachęcani są, by pozostali w domach ale – na ile to możliwe – nie rezygnowali z tradycji przypisanych do obchodów Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy” – napisano.

Inicjatorzy akcji proszą o jedno „Zdrowaś Maryjo” w intencji medyków zaangażowanych w walkę z epidemią koronawirusa. Zdjęcia z tradycyjnymi palmami oznaczone hasztagiem „#Hosanna” może wysyłać poprzez komentarze i wiadomości na Facebooku i Twitterze archidiecezji. Za pośrednictwem księży kapelanów wydrukowane zdjęcia w formie pocztówek zostaną w czasie Wielkanocy przekazane lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innym zaangażowanym w ratowania zdrowia.

PAP

drukuj