Hiszpania: zamordowano księdza

W miejscowości Vilanova Dos Infantes w hiszpańskiej Galicji znaleziono ciało ks. Adolfa Enriqueza. 77-letni duchowny zmarł najprawdopodobniej od uderzenia w głowę podczas napadu rabunkowego w domu parafialnym. Sprawcy nie zostali ujęci.

Mieszkańcy Vilanova Dos Infantes są zszokowani śmiercią 77-letniego „Don Adolfa”, jak powszechnie go nazywano. Był on w parafii od 46 lat i podbił sobie serca  ludzi prostotą, serdecznością, bliskością i chęcią pomocy. Kiedy nie pojawił się w kościele, zaczęto go szukać w domu parafialnym. Niestety ks. Adolfo już nie żył. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej uderzenie w głowę. Złodzieje przeszukali też cały dom parafialny. Zniknął m. in. unikalny wizerunek Matki Bożej „Virxe do Cristal”, który ks. Adolfo trzymał stale przy sobie. Jest to najmniejszy czczony na świecie obraz Matki Bożej.

Miejscowe władze ogłosiły trzy dni żałoby. Smutek z powodu śmierci ks. Adolfa wyraziła również diecezja Orense.

o. Marek Raczkiewicz CSsR, Madryt/Radio Watykańskie/RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl