Harcerstwo Niepokalanej – ewangelizacyjna wyprawa rodzin do nadmorskich parafii

Członkowie Fundacji Ad Maiorem Dei Gloriam – Harcerstwo Niepokalanej zachęcają do współuczestnictwa rodzin w misji ewangelizacyjnej. Rodziny  w czasie swoich wypraw będą służyć muzycznie i głosić świadectwa wiary w nadmorskich parafiach.

Rafał i Weronika Lewandowscy wraz ze swoimi dziećmi już po raz ósmy rozpoczynają swoją wyprawę ewangelizacyjną do nadmorskich parafii.

„Weronika i Rafał Lewandowscy, założyciele Fundacji, wraz ze swoimi dziećmi trwają na ewangelizacyjnym szlaku od ośmiu lat, z pozwoleniem i błogosławieństwem ks. abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. Od niedawna swojego wsparcia udzielił również ks. bp Szymon Stułkowski. Swoją wyprawę rozpoczęli od zaskakującego wydarzenia przekazania Fundacji – na działania ewangelizacyjne – Ruin Piastowskiego Zamku Gryf na Dolnym Śląsku. Rozeznanie Bożego działania w tym obiekcie potwierdził ks. abp Marek Jędraszewski, udzielając rodzinie błogosławieństwa na pierwszą wyprawę w 2013 roku” – czytamy na stronie Fundacji AMDG – Harcerstwo Niepokalanej.

Podczas swojej podróży kamperem odwiedzają kościoły, gdzie służą muzycznie oraz głoszą świadectwa. Misja trwa na przełomie września i października.

„W parafiach służymy muzycznie, dzielimy się świadectwem wiary, organizujemy Wieczory Uwielbienia. W planach jest też dzielenie się codzienną wspólną rodzinną modlitwą, przeżyciami z podróży, za pośrednictwem strony: www.facebook.com/wiekszedobro. W ten sposób wydarzenie to ma objąć zasięgiem cały kraj, a nawet wspólnoty spoza granic Polski, m.in. Polonię z Danii (…). Organizatorzy pragną budować w ten sposób nowy ruch rodzin w Kościele katolickim, pod nazwą Harcerstwo Niepokalanej, w którym podstawową jednostką organizacyjną jest rodzina. W tej sprawie odbyła się korespondencja z Ojcem Świętym Franciszkiem, który z serca błogosławi tym działaniom” – pisze Rafał Lewandowski.

Projekt wymaga wsparcia finansowego, dlatego powstała zbiórka, która pozwoli na dalsze kontynuowanie misji ewangelizacyjnej rodzin.

Powodzenie wyprawy w dużej mierze zależy od hojności darczyńców, którzy zechcą wziąć w ten sposób udział w wydarzeniu, współtworząc dzieło ewangelizacji rodzin i stając się jego częścią. Zachęcamy do wsparcia i uczestnictwa w wyprawie. Niech celem będzie Jezus, abyśmy wszyscy mogli powiedzieć później za Św. Pawłem +W dobrych zawodach wystąpiłem+ – zachęca Fundacja AMDG – Harcerstwo Niepokalanej.

Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w wyprawie za pośrednictwem internetu. Transmisja będzie dostępna na stronie https://youtube.wiekszedobro.pl.

Działalność rodzin nie kończy się jednak na objazdach po parafii. Przez cały rok trwają spotkania modlitewnie, które pozwalają na zawiązanie relacji oraz umocnienie wiary.

„Organizatorzy wraz ze swoimi rodzinami na stałe prowadzą w Kościele wydarzenia muzycznego uwielbienia Boga, animują powstawanie i prowadzenie wspólnot charyzmatycznych oraz zespołów ewangelizacyjnych. Jednak przede wszystkim całymi rodzinami trwają we wspólnotowej modlitwie, dbając o formację wszystkich członków.  Ich pragnieniem jest dzielenie się radością życia z Jezusem, umacnianie innych w wierze i nadziei, aby wszyscy otworzyli się na Bożą miłość i plany, oraz zaprosili do swego życia Maryję” – wskazują uczestnicy wypraw.

radiomaryja.pl

drukuj