Krakowska szkoła z relikwiami św. Maksymiliana Kolbe

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie doczekał się relikwii swojego patrona. Zostaną one uroczyście wprowadzone do placówki tuż przed 50. rocznicą jego beatyfikacji. Celebracja nastąpi 13 października o godz. 11.00.

„Dzięki dużemu zaangażowaniu i pomocy o. Rafała Antoszczuka relikwie św. Maksymiliana przywieźliśmy z Niepokalanowa. Zorganizowaliśmy pielgrzymkę szkolną i podczas Mszy zostały nam one przekazane. Już dwa lata temu mieliśmy plany zrobić uroczyste ich wprowadzenie, ale pandemia wszystko pokrzyżowała” – mówi o kulisach Marcin Bauerek, nauczyciel religii i informatyki.

„Na uroczystości będzie obecny franciszkanin o. Arkadiusz Bąk z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach i o. Wojciech Kałafut – pijar, proboszcz parafii, na terenie której znajduje się szkoła” – dodaje.

Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego funkcjonuje na krakowskim rynku edukacyjnym już od ponad pół wieku. Od czterech lat nosi imię św. Maksymiliana Marii Kolbego. W skład zespołu wchodzą: Technikum Przemysłu Spożywczego, Branżowa Szkoła I Stopnia i VIII Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Zespół prowadzi klasy integracyjne dla uczniów z niepełnosprawnościami.

W Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego można zdobyć następujące zawody: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, technik usług kelnerskich, cukiernik, piekarz, przetwórca mięsa, kucharz i kelner. Szkoła współpracuje z najlepszymi zakładami gastronomicznymi, cukierniami, piekarniami i masarniami oraz organizuje zagraniczne staże i praktyki zawodowe. [czytaj więcej] 

 

o. Jan Maria Szewek OFMConv

drukuj