Golgota Młodych

Dziś rozpoczyna się szósta ogólnopolska Golgota Młodych 2012. Spotkanie odbędzie się w miejscowości Serpelice w woj. mazowieckim.

 

Golgota Młodych jest miejscem gdzie młodzi ludzie, choć nie tylko oni, mogą przeżyć prawdzie rekolekcje. Temat tegorocznego spotkania to „Respiracja”. Ponadto mogą spojrzeć na swoje życie z zupełnie innej perspektywy. Pomocą są  konferencje, medytacja i modlitwa. Młodzież na Golgocie będzie mogła porozmawiać o swoich problemach z rówieśnikami lub z księdzem.

 

Może też liczyć na poradę psychologa. Golgota Młodych stawia sobie za zadanie pomoc w odnalezieniu odpowiedzi na najtrudniejsze pytania związane często z problemami w rodzinie lub z własnym cierpieniem.

 

„Golgota Młodych jest inicjatywą, która rozpoczęła się sześć lat temu. Jest to ogólnopolskie spotkanie młodzieży nad Bugiem, gdzie młodzi ludzie przede wszystkim gromadzą się pod krzyżem aby przed tym krzyżem, przed Jezusem Chrystusem, który jest ukrzyżowany postawić siebie i odnaleźć w krzyżu Jezusa Chrystusa. Przyjeżdża około 800 osób. Średnia wieku jest ok. 21 lat. Mówimy o tym, że jest to forma takich rekolekcji masowych dla ludzi. Mamy dużo modlitwy. Mamy dużo takich spotkań katechetycznych, spotkań w grupach, spotkań z nabożeństwami, z liturgia godzin, sprawujemy wspólnie eucharystię” – powiedział brat Łukasz Pyśk, główny organizator spotkania.

 

Chcemy poprzez wspólnotą modlitwę i zabawę uczyć młodych doświadczania na co dzień obecności Boga w ich życiu – dodał brat Łukasz Pyśk.

 

„Spotykamy się pod hasłem „Respiracja” i mamy za cel podjąć temat modlitwy, czym jest modlitwa. Nasze konsulcje zakonne respiracio amoris oznacza oddech miłości. Bracia, którzy chcą nauczyć się modlić powinni podchodzić do modlitwy jak do oddechu miłości. Czerpiemy ten oddech z Jezusa Chrystusa.  Ducha, którego nam posyła. My chcemy młodych ludzi wprowadzać w coś takiego, żeby uczcić ich prostych medytacji. Chcemy prowadzić dla nich warsztaty. Mamy zaproszonych gości, którzy będą starali się w prostych katechezach przedstawić jaką powinniśmy mieć postawę do modlitwy, co powinniśmy wnosić, czym jest ta modlitwa. Natomiast wieczorami będziemy  starali się modlić wspólnie na nabożeństwach, liturgiach, nabożeństwie pokutnym, wieczorze  modlitwy gdzie będzie można doświadczyć  modlitwy wstawienniczej” – dodaje brat Łukasz Pyśk.

 

 

W zeszłym roku w spotkaniu uczestniczyło ok 700 osób z całej Polski, a pomagało im 50 kapłanów, barci i sióstr zakonnych.

 

Wypowiedź brata Łukasza Pyśka:


Pobierz Pobierz

 

RIRM
drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl