Episkopat Hiszpanii opublikował pierwszy katechizm dla dzieci w wieku do 6 lat

Konferencja Episkopatu Hiszpanii opublikowała pierwszy katechizm dla dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Jego celem jest obudzenie wiary w dzieciach, a następnie towarzyszenie im poprzez katechezy w rodzinie lub parafii.

Katechizm nosi tytuł „Moje spotkanie z Panem. Pierwsze kroki w wierze”. Jego tekst został zatwierdzony przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Katechizm przeznaczony jest do użycia w rodzinie lub w parafii, a jego adresatami są dzieci poniżej szóstego roku życia. Posiada bogate i atrakcyjne ilustracje oraz konkretne przykłady jak przeprowadzić katechezę, aby rozbudzić wiarę w dzieciach, a następnie jak ją rozwijać.

Nowy katechizm jest trzecim z serii przygotowanej przez Episkopat Hiszpanii dla dzieci poniżej 14 roku życia. W 2008 r. ukazał się katechizm inicjacji chrześcijańskiej „Jezus jest Panem” przeznaczony dla dzieci w wieku 6-10 lat. Akcentowane jest życie sakramentalne, ponieważ w tym okresie dzieci przystąpią do sakramentu pojednania i Eucharystii. W 2014 ukazał się katechizm „Świadkowie Pana” przeznaczony dla dzieci  w wieku 10-14 lat. Jego celem jest pomoc w personalizacji wiary oraz przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

Oprócz drukowanych pomocy dydaktycznych uruchomiono też specjalny kanał na YouTubie, gdzie każdego tygodnia można znaleźć przykłady poszczególnych katechez, modlitwy oraz zabawy dla dzieci.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl