Dziś wieczorem poznamy datę konklawe

Decyzji Kolegium Kardynałów należy spodziewać się około godziny 19:00 – poinformował ksiądz Federico Lombardi, rzecznik Watykanu. Dodał, że konklawe rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia.

Decyzja o dacie konklawe ma zostać ogłoszona po popołudniowej kongregacji kardynałów. Wówczas odbędzie się głosowanie.

Kongregacja księży kardynałów zakończy pracę około 19:00, wówczas prawdopodobnie będzie znana konkretna data konklawe – powiedział ks. Federico Lombardi, rzecznik Stolicy Apostolskiej.

Wbrew oczekiwaniom nie zdecydowano o tym podczas porannej narady Kolegium, w której udział wzięło ponad 150 kardynałów, a wśród nich wszystkich 115 elektorów.

Ks. Federico Lombardi dodał, że konklawe nie zacznie się na pewno ani w sobotę ani w niedzielę. Najprawdopodobniej będzie to początek przyszłego tygodnia.

W sobotę rano kardynałowie zbiorą się na kolejnej kongregacji, a w niedzielę odprawią msze w swych kościołach tytularnych w Rzymie. W ciągu pięciu dni obrad Kolegium, które zebrało się w związku z wakatem w Stolicy Apostolskiej po ustąpieniu Benedykta XVI, głos podczas kongregacji zabrało około 100 purpuratów.

Wśród tematów poruszonych w czasie piątkowych porannych obrad pojawiły się takie kwestie, jak rola kobiet w Kościele, dialog międzyreligijny, bioetyka, miłosierdzie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl