fot. caritas.pl

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami. Ks. bp. J. Mazur: Niedziela Ad Gentes przypomina nam o wielkim dziele misyjnym Kościoła

Jak co roku w II niedzielę Wielkiego Postu – przeżywamy niedzielę Ad Gentes. To dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjonarzami, którzy na całym świecie głoszą Ewangelię.

Posługa misjonarzy i misjonarek ma wielkie znaczenie. Jest ona kontynuacją misji Jezusa Chrystusa – podkreślał ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Obecnie na świecie posługuje ponad 1900 misjonarzy z Polski w 98 krajach.

Niedziela Ad Gentes przypomina nam o wielkim dziele misyjnym Kościoła, o tym, że wszyscy ochrzczeni są misjonarzami – wskazywał ks. bp Jerzy Mazur.  W tym roku niedziele Ad Gentes obchodzona jest pod hasłem „Eucharystia i misje” [zobacz więcej].

Wszyscy misjonarze i misjonarki z Eucharystii czerpią moc i siłę, aby nieść Chrystusa. […] I wszystkich uczniów misjonarzy Eucharystia winna jednoczyć, a także być dla nas wszystkich źródłem misyjnego zapału, misyjnego entuzjazmu – akcentował ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, biskup diecezji ełckiej.

Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjami to czas szczególnej pamięci duchowej o misjonarzach, ale także okazja do wsparcia misji.

Dzięki tym ofiarom możemy realizować różnego rodzaju projekty: ewangelizacyjne, katechetyczne, medyczne, charytatywne, edukacyjne. Możemy pomagać misjonarzom i misjonarkom w ich trudnej, ale radosnej pracy, ponieważ żeby głosić Ewangelię trzeba też pomagać biednym, potrzebującym – mówił ksiądz biskup.

Zebrane środki przeznaczane są m.in. na budowę kaplic, kościołów, ośrodków zdrowia czy studni.

Każdy kto chciałby wesprzeć misje może wysłać smsa o treści  „Misje” na nr 72032 (POKAZAĆ GRAFIKĘ).

 

TV Trwam News

drukuj