Dzieci z PKRD u Najświętszej Matki

Na Jasnej Górze w niedzielę odbyła się XVI Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Młodzi czciciele Maryi przybyli do Najświętszej Matki z całej Polski i z zagranicy, by się Jej zawierzyć, wspólnie się modlić i bawić podczas koncertów ks. bp. Antoniego Długosza i zespołu „Armia dzieci”. Szczególną intencją niedzielnego spotkania było dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II.

Dzieciom towarzyszyli rodzice (przybyły całe rodziny z małymi dziećmi), licznie zgromadzeni kapłani, siostry zakonne, katecheci i opiekunowie. Hasło pielgrzymki brzmiało: „Totus Tuus – cały Twój, Maryjo!”.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały świadectw m.in. o tym, jak z Kielcach tworzone były PKRD i spotkały się z Madzią Buczek, założycielką PKRD.

– Cieszymy się, że wszyscy możemy się tutaj dzisiaj zgromadzić jako członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, ale także jako ci wszyscy, którzy przybyli tutaj ponieważ bardzo kochają Matkę Najświętszą i dzisiaj chcą Jej to powiedzieć. Chcą Jej podziękować za opiekę, za to, że jest z nami, że troszczy się o nas, że wyprasza nam potrzebne łaski. Chcą po raz kolejny zawierzyć jej całe nasze życie, nasze serca, nasze rodziny i wspólnoty PKRD – powiedziała Madzia Buczek.

Następnie dzieci zapewniły Matkę Bożą o swojej miłości i przynależności do Niej, jako członkowie dziecięcej radosnej rodziny różańcowej.

Po spotkaniu z Madzią Buczek dzieci bawiły się podczas koncertów w wykonaniu zespołu „Armia dzieci” oraz ks. bp. Antoniego Długosza. Dzieci śpiewały, tańczyły, radośnie wielbiąc Maryję i dziękując Jej za to, „że dała nam Jezusa”.

Następnie dzieci odmówiły modlitwę różańcową i uczestniczyły w Eucharystii. Mszy św. przewodniczył ks. bp Antoni Długosz. W homilii powiedział dzieciom, że każdy człowiek może być święty. Przypomniał osobę Jana Pawła II i jego drogę do świętości. Na prezentowanych zdjęciach dzieci mogły zobaczyć Karola Wojtyłę, jak był małym chłopcem, mogły też zobaczyć jego rodziców i naszego Wielkiego Rodaka, kiedy został Papieżem.

Ks. bp Antoni Długosz zwrócił uwagę dzieci na to, jak św. Jan Paweł II cenił sobie modlitwę różańcową, jak zachęcał do jej odmawiania. Ksiądz biskup przypomniał, że papieskie wezwanie do modlitwy różańcowej wypełniają dzieci z PKRD.

Po Mszy św. odbył się konkurs z nagrodami. Jak co roku wśród uczestników pielgrzymki losowane były rowery górskie. Dzieci otrzymały także okolicznościowe książeczki – modlitewniki, które są pomocą w prowadzeniu i zakładaniu nowych Podwórkowych Kółek Różańcowych.

***

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci istnieją od 1997 roku. Do tej pory zgromadziły wokół siebie ponad 140 tys. członków z Polski oraz 31 krajów świata, m.in. z Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii, USA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Filipin.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl