Dzieci z PKRD przybędą na Jasną Górę

W najbliższą sobotę na Jasną Górę przybędzie XV Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Hasłem spotkania będą słowa: „Wierzę w Ciebie, Boże żywy”. Podczas pielgrzymki ks. bp Antoni Długosz odśpiewa wraz z dziećmi tango „San Damiano”, utwór dedykowany Ojcu św. Franciszkowi.

W programie przewidziano spotkanie z założycielką PKRD, Madzią Buczek, wspólny różaniec oraz koncerty. W kolejności wystąpią: zespół „Dzieci w Brodą” oraz ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy częstochowski, który o godz. 13:00 będzie przewodniczył uroczystej Eucharystii.

Nie zapomnijcie o tej dacie, jest nią 22 czerwca. O godz. 11:00. na Jasnej Górze, przed szczytem jasnogórskim, rozpoczniemy koncerty. Będziemy śpiewać i tańczyć, by wielbić Pana Boga, który daje nam swojego Syna Pana Jezusa. Jezus jest naszym bratem i przyjacielem. Równocześnie pamiętajmy o najważniejszym wydarzeniu tej pielgrzymki. Jest nim Msza św. zaplanowana na godz. 13:00. Przed szczytem odprawimy Eucharystię wielbiąc Pana Boga, który jest naszym najlepszym Ojcem. On daje nam Pana Jezusa, który z kolei daje nam swoją mamę Matkę Bożą, aby była matką każdego człowieka – powiedział ks. bp Antoni Długosz.

Do pełnej mobilizacji zachęca dzieci Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

– Niech nikogo nie zabraknie, organizujmy się, mobilizujmy, abyśmy mogli spotkać się u tronu naszej najlepszej Matki i Królowej, abyśmy mogli wspólnie przeżywać spotkanie, dzielić się naszą wiarą, dzielić się miłością do Pana Jezusa i Matki Najświętszej – zaprasza Magdalena Buczek.

Ojciec Piotr Dettlaff CSsR, opiekun PKRD, zwraca się do osób dorosłych, by pomogły dzieciom przybyć do Królowej Polski.

– Prosimy księży, siostry zakonne, katechetów, rodziców, dziadków i opiekunów, aby organizowali dzieciom wyjazd na to niezwykłe, radosne wydarzenie – apeluje o. Piotr Dettlaff CSsR.

Ks. bp Antoni Długosz przypomina dorosłym, że w ciągu pierwszych 7 lat życia, dziecko formuje swoją postawę wiary.

Jeśli te pierwsze lata są pozytywnie uformowane to później, kiedy dziecko wchodzi w wiek dojrzewania, przeżywając nawet pewne wątpliwości w wierze, wraca do owego pierwotnego doświadczenia Pana Boga, dzięki postawie i świadectwie rodziców. Dlatego często przypominam rodzicom piękną definicję na temat rodziny, że jest ona maleńkim Kościołem, w którym rodzice spełniają misję kapłanów tego sanktuarium, są pierwszymi zwiastunami w życiu swoich dzieci. Dziecko doświadczając miłości od rodziców nabiera przekonania, że Bóg jest miłością – zauważył ks. bp pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

Dzieci, które przybędą na Jasna Górę będą się modliły o dar wiary.

– Podczas naszej jubileuszowej pielgrzymki będziemy ponownie powierzać Maryi naszą wspólnotę, prosić o dar głębokiej wiary dla każdego z nas, o wytrwałość w codziennej modlitwie różańcowej i odwagę w jej szerzeniu – powiedział o. Piotr Dettlaff CSsR.

Młodzi czciciele Maryi wraz z ks. bp. Antonim Długoszem odśpiewają Tango „San Damiano”, które jest czołowym utworem nowej płyty ks. bpa, zatytułowanej „Śladami Franciszka”. Nad jego powstaniem pracowały trzy osoby. Słowa do tanga napisał ks. dr Stanisław Jasionek, muzykę skomponował jego organista Tomasz Łękawa, utwór wykonuje ks. bp Antoni Długosz.

Poprzez tango „San Damiano” chcielibyśmy wyrazić swoją miłość do Ojca św. Chcieliśmy oddać hołd za jego otwarcie się na każdego człowieka, za wielki charyzmat i duch franciszkański. Nie bez znaczenia jest także moja posługa. Nie chcę jej porównywać do posługi Papieża Franciszka, ale – będąc pod urokiem św. Franciszka – zajmuję się duszpasterstwem narkomanów, alkoholików, dzieci specjalnej troski, głuchoniemymi, niewidomymi. Zauważyłem, że te wszystkie charyzmaty   występowały w posłudze Ojca św. kiedy był jeszcze kardynałem argentyńskim. Obecnie, jako Papież, w swoich homiliach przypomina o otwieraniu się na każdego człowieka – podkreślił ks. bp Antoni Długosz.

Teledyski z piosenkami są dostępne na stronie Radia Maryja ZOBACZ i SŁUCHAJ , a także na stronie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci POLECAMY.

RIRM

drukuj