Centrum Dialogu im. Jana Pawła II

Uroczyste otwarcie i poświęcenie Centrum Dialogu im. Błogosławionego Jana Pawła II odbędzie się w sobotę (6 września) w Toruniu. Obiekt powstał dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Centrum Dialogu powstało przy Wyższym Seminarium Duchownym przy placu księdza Stefana Frelichowskiego, tuż za budynkami uczelni. Mieści nowoczesną bibliotekę diecezjalną zawierająca drogocenne zbiory, magazyny książek i czasopism, część mieszkalną dla prelegentów oraz sale konferencyjne, w których odbywać się będą Colloquia Torunensia – spotkania naukowe nawiązujące do historycznego wydarzenia Colloquium Charitativum z 1645 roku, których tematyka dotyczy dialogu społecznego i międzykulturowego.

Ośrodek będzie miejscem prowadzenia badań i studiów nad wszechstronnie rozumianym dialogiem. Będzie też pełnił funkcję zaplecza dydaktycznego dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu i Wydziału Teologicznego UMK. Całkowita wartość inwestycji to 17,8 miliona złotych. Dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego to 12,2 miliona złotych. Otwarcie i poświęcenie centrum z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego odbędzie się w sobotę (6 października) o godzinie 11.

 

 Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

drukuj