Caritas Polska: ruszyła V edycja akcji „Na codzienne zakupy”

Ruszyła V edycja akcji Caritas Polska „Na codzienne zakupy”. 11 tys. seniorów otrzyma co miesiąc wsparcie w wysokości 160 zł.

Osoby objęte programem dostaną tzw. karty przedpłacone, które przez kolejnych 10 miesięcy będą automatycznie doładowywane wskazaną kwotą. Każdy uczestnik akcji otrzyma też kontakt do wolontariusza, który w razie potrzeby pomoże w zrobieniu i transporcie zakupów.

Dyrektor Caritas Polska, ks. dr Maciej Iżycki, wskazał, że wsparcie trafi do osób najuboższych.

– Dajemy te karty Caritas diecezjalnym i one dystrybuują je najbiedniejszym poprzez parafialne zespoły Caritas. Kwota została podwyższona do 160 zł za miesiąc przez 10 miesięcy, a więc 1600 zł w ciągu roku. Senior może kupić, co mu odpowiada – czy to warzywa, czy owoce, czy mięso itd. Nie można tylko kupić alkoholu i papierosów, więc jest to bardzo godnościowy program – mówił duchowny.

Całość pomocy w ramach V edycji akcji wyniesie 17 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl