fot. rkc.org.ua – strona Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego na Ukrainie

Biskupi ukraińscy wzywają do modlitwy różańcowej i postu w intencji pokoju

W czwartek 29 września biskupi Ukrainy podjęli decyzję o intensyfikacji modlitwy w celu zaprowadzenia pokoju w ich ojczyźnie. Wzywają szczególnie do odmawiania Różańca oraz postu o chlebie i wodzie.

W święto świętych archaniołów księża biskupi Ukrainy wystosowali apel do wszystkich ludzi dobrej woli o modlitewne włączenie się w zwalczanie zła jawiącego się pod postacią rosyjskiej wojny.

Wojna Rosji z Ukrainą, którą tak długo przeżywamy, nie słabnie. W ostatnich dniach eskalacja konfliktu zbrojnego zwraca naszą uwagę na potrzebę wzmożonej modlitwy o zakończenie wojny i o pokój w naszym kraju!piszą biskupi w apelu. 

fot. rkc.org.ua – strona Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego na Ukrainie

Księża biskupi wzywają do codziennej wspólnej modlitwy różańcowej w domu lub w kościołach, szczególnie w październiku, a więc miesiącu poświęconemu Maryi – Królowej Różańca Świętego. Proszą także o praktykowanie w piątki postu o chlebie i wodzie.

Prosimy o włączenie się do wspólnej modlitwy i postu wszystkich wierzących w Boga i ludzi dobrej woli, ponieważ modlitwa jest mocą pokoju nakierowaną na pokonanie ciemności wojny – zaznaczyli duchowni w apelu.

fot. rkc.org.ua – strona Kościoła katolickiego obrządku łacińskiego na Ukrainie

rkc.org.ua/radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl