fot. pixabay.com

Batalia wymierzona w Kościół

Kolejny raz środowiska liberalno-lewicowe i dyżurni komentatorzy przypuścili atak w czasie najważniejszych uroczystości w Polsce, czyli w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Mowa o filmie „Zabawa w chowanego”, którego emisja odbyła się w sobotę. Produkcja ta, podszyta wieloma kłamstwami, wpisuje się w kolejną zaplanowaną batalię wymierzoną w kościół. Na pomówienia reaguje kaliska kuria.

W grudniu 2018 roku prokuratura zwróciła się do kurii diecezjalnej w Kaliszu o udostepnienie akt personalnych Arkadiusza H.

„Postępowanie w sprawie Arkadiusza H. zostało zainicjowane zawiadomieniem, które wpłynęło do prokuratury w grudniu 2018 roku. Dotyczyło przestępstwa, do którego miało dojść 20 lat wcześniej” – czytamy na stronie Prokuratury Krajowej. [zobacz więcej]

W 2019 roku były wikariusz w Pleszewie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Materiały, za pośrednictwem pełnomocnika biskupa kaliskiego, trafiły także do kongregacji nauki wiary w Rzymie. Ksiądz biskup Edward Janiak podjął decyzję o zakazie wykonywania przez Arkadiusza H. czynności kapłańskich. W filmie „Zabawa w chowanego” przemilczano wiele kluczowych faktów. [czytaj więcej]

„Ukazane w filmie nagranie nie wyczerpuje całej rozmowy, brak jest stwierdzenia, że rodzice powinni jak najszybciej zgłosić sprawę do prokuratury. (…) Dwóch pokrzywdzonych występujących w filmie zgłosiło się do Kurii w lutym 2020 roku i zgodnie z procedurami zostali skierowani do delegata ds. ochrony dzieci i młodzieży. Na spotkanie z delegatem przybył jeden z nich, został przyjęty i zaproponowana mu została pomoc psychologiczna i duszpasterska” – głosi oświadczenie kurii diecezjalnej w Kaliszu w związku z ukazaniem się filmu „Zabawa w chowanego”.

Tym samym kuria postępowała zgodnie z aktualnymi wytycznymi kościelnymi i obowiązującym prawem, udzielając niezbędnej pomocy osobom potencjalnie pokrzywdzonym i zgłaszając sprawę do odpowiednich organów.

Termin i okoliczności emisji filmu „Zabawa w chowanego” nie jest przypadkowy. Kolejny atak przypada w setną rocznicę urodzin wybitnego Polaka, św. Jana Pawła II i wpisuje się  w trwającą od lat batalię środowisk lewicowo-liberalnych wymierzoną w Kościół katolicki.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl